hapiky

Prý svět upadá. Jak se o tom můžu přesvědčit, když pominu ekologický problém či úpadek?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to vnímám tak, že upadá hlavně morálka lidí. Zvláště v zemích, kde se žije relativně dobře, blahobytně a v dostatku. Tam se lidé uzavírají do sebe, pomohou maximálně tak nejbližším příbuzným a ostatní jim jsou u pudele, protože jejich pomoc nepotřebují.

Další odpovědi
annas

Pokud sledujeme zprávy v TV, setkáváme se s tím, kolik přišlo o život novinářů, nebo obránců lidských práv. či jiných aktivistů. – omezení jejich svobody a projevu.

Vede to k zamyšlení nad tím, zda jsou vždy spravedlivé soudy, zda neexistuje korupce? Z ekonomických problémů těží bohatí, exekuce, pojištovací popdvody, , zacházení se zvířaty, – některé chovné stanice, pytláci, chybí pllná důvěru ve státní i politickou moc, důvěra v mezinárodní spolupráií – např. EU,. migrace, rozdílná kvalita potravin a jiných výrobků či zboží. Proč je velkým nepřítelem lesa kůrovec? Nebo nepravdivé informace, či dezinformace – vliv médií.

Lidé jsou často skeptičtí, nedůvěřiví, věří jen sami sobě, proto si hrají na svém písečku, jsou lhostejní, závistiví, tedy upřednostňují jiné hodnoty . Ale je pravda, že při katastrofách dovedou pomoc.

Platilo ve všech dobách, ale protože to sami zažíváme, je to vše pro nás živější.

Vývoj se přece odehrává ve spirále, od jednoduššího k dokonalejšímu, ale je vždy pokrok cesta vpřed?

Ametyst

Kolem nás se boří to, co vždycky fungovalo, ve jménu nějakého zvráceného obskurního „pokroku“. Klimatický alarmismus je jen jeden příklad. Ti, co prohráli ve volbách nebo referendu, hlasitě ječí a jakýmkoliv způsobem kompromitují vítěze. Masmédia jim sekundují.

marci1

Přesvědčit? Vidíme, slyšíme, zažíváme to každý den. Ve společnosti nastal úpadek nejen morální, ale také etický a duchovní. Rodiče děti nevychovávají, rozmazlují je, nebo je jen zavalují příkazy, rozkazy. Lidé žijí jen pro peníze, majetek a láska se už jaksi „nenosí“. ☹

anonym

V každé době jsou a byli lidé přesvědčení o úpadku své doby. Někdy to byla pravda více, jindy méně, ale jsme tu kupodivu pořád a civilizace zdá se že prochází zjevnou evolucí. Tyhle postoje přikládám naprosto běžné úrovni paranoie a také záměrnému zveličování ve snaze upozornit na problém a vynutit jeho řešení. Pokud jste důchodce kterému vadí psí výkaly na trávníku a hovoříte o tom na každém výročním zasedání SVJ, pak je jasné že dříve či později budete zkoušet svou rétoriku obohatit i o katastrofické vize a příkrá hodnocení upadající doby a mládeže. To je normální, realita ale bývá dost odlišná, je třeba to brát trošku s nadhledem a více si všímat obyčejných průkazných faktů a o ta se skutečně opírat.

zjentek

Tak to nefunguje. Pokud budeme opomíjet ekologický problém a úpadek, těžko se o globálním úpadku světa zavčas či s předstihem přesvědčíme.

Edison

Ty to nevidíš? Ani tady? Něco jako schopnost, či ochota se zlepšovat, nechat za sebe rozhodovat jiné, neschopnost nebo neochota Chtít po ostatních, aby jim samotným všechno bylo nastrkáno pod noct, při tom pbsolutní absence jakékoli pokory…

A takhle bych mohl pokračovat a pokračovat…

Ametyst

Jak to, že ti, co prohráli ve volbách nebo referendech, dostávají v médiích takový prostor a vítězové voleb jsou okopáváni zleva zprava? To už bude brzo jako v Africe, kde vítěze rovnou pučisté zastřelí ? Milionový chlívek chce odstranit Babiše- a co dál?
Trumpa okopávají už od předvolební kampaně. FBI na něj roky hledá kompro a tak se na něj zaměřila, že ignorovala i nebezpečí osamělých střelců, kteří svoje činy dokonce ventilovali na internetu! Ovšem zadání bylo „AntiTrump“ a proto zemřelo zbytečně tolik lidí.

Edison

Nevýhoda vítěze je odpovědnost. Výhoda opozice je ta, že odpovědnost za stát nenese a tak prostě MŮŽE… To platí i u nás, neboj, ono to platí všady.

hapiky

zjentek: Já ekologický problém neopomíjím. Vím něm, proto se ptám na další tzv. úpadky.

Roman71

Morální hodnoty člověka, životní cíle, vztahy, rodina.. to všechno jsou jasné ukazatele úpadku. To, co se potom děje s planetou, jsou jen další „články“ v řetězové reakci.

anonym

kde pozoruješ úpadek morálních hodnot člověka ? máš snad pocit že třeba ve středověku se v evropě žilo lépe a morální hodnoty se ctili lépe než v demokratickém svobodném systému ? 🙂

Roman71

Je až s podivem, kolik lidí nevidí slona, kterého mají přímo před nosem? Leda že by ho vidět nechtěli 😉

anonym

nějaký příklad ? trest smrti třeba už nemáme, ve středověku bylo běžné upalovat jen za to že někdo fakticky rozporoval co „je psáno“ … to bylo snad morálnější ? 🙂