autacek

Prý kdyby vláda „nevybrala“ ušetřené peníze z privatizace majetku, státní rozpočet by meziročně propadl o 44 mld Kč?

Kde je chyba? Víte, co to znamená dluh 44 miliard? „Víte, co znamená 18 miliard? To jsou třeba platy zdravotníků a vybavení 18 nemocnic, nebo za to může být 140 škol a školek, nebo 280 kilometrů modernizovaných železnic, nebo pětistovka měsíčně navíc důchodcům nebo 900 dětských hřišť, nebo 2700 špičkových hasičských aut, nebo 4 500 měsíčně navíc pro učitele,“ Když jsme tedy místo v plusu, v mínusu, znamená to i naopak úměrné ponížení všeho slibovaného? Znamená to, že můžeme zbořit 140 škol a školek, 900 dětských hřišť, vzít učitelům 4500 měsíčně, atd.? Kde to provedeme? Nebo kde se, a hlavně proč chybějící peníze, vezmou?

Nejlepší odpověď
Drap

Tvé otázky jsou zmatené. Jaké ušetřené peníze z privatizace? Žádné takové nejsou, privatizace byla zlodějina. Kdyby se provedla pořádně tak by bylo stále z čeho brát. Při současném hospodaření to nevypadá, že by se státní dluh zmenšoval. Ekonomové mají spočítáno, že náš dluh v roce 2050 bude cca 240% HDP

Další odpovědi
annas

Kdyby jsou chyby. Je zbytečné uvažovat,. co nejde změnit a co by se stalo kdyby to bylo jinak, tedy za jakých podmínek.

„Je neužitečné spekulovat o tom, co a jak by mohlo nastat, kdyby byly splněny nesplnitelné podmínky; je k ničemu jalově hypotetizovat“

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/kdyby_neby­lo_kdyby,_neby­lo_by_chyby

--
Tím nechci říct, že informace potěší. Navíc jste neuvedl zdroj, takže nevím, proč privatizace atd.

Důležité je udělat správná rozhodnutí, ale která to jsou?

Máme se lépe, ale žijeme na dluh příštích generací?

mosoj

Tak jinak. Celý západní svět žije jenom na dluh a je mu to putna. Takže proč by měli naši občané strádat? Stejně to budou řešit nejdříve USA a to nejspíše válkou.
Prosím takto uvažovat mně naučilo novodobé celosvětové hospodaření!!
První kdo něco rozpustil, byl starý Klaus, který utratil úspory na důchodovém účtu a pak nemohl důchodcům odpustit, že ještě žijí.

Pepa25

Ano, je to pravda. Chyba to není, je to účetní trik, kterým se vláda snaží zakrýt, že nehospodaří zrovna úsporně (když slyšíme hlavně zprávy komu kolik přidá, tak to asi napadno každého).

Zdroj: https://forum24­.cz/vladni-triky-a-propaganda-statni-rozpocet-mezirocne-propadl-o-44-miliard/

autacek

@Drap Zmatený jsi ty, pokud něco prodám a peníze uložím (teď je celkem nepodstatné za kolik jsem prodal, to je na jinou diskusi), no a přijde druhý po mě a peníze rozfofruje, resp. prohospodaří, tak zcela logicky předpokládám, že tyto prostředky byly ušetřeny předchozími loupežníky a dnes „spotřebovány“ řízením „jako (vytunelovaný) podnik“

Drap

Ty peníze za privatizaci nebyly nikde nikdy uloženy. Hned šly všechny do spotřeby.

autacek

Ale vždyť to není pravda, do spotřeby je chce pustit až teď pan premiér.