tomy smyk

prosim verici neberte osobne

ja vim ze verici lide jsou oddani bohu a tak nechci jakoli znehodnocovat jejich viru ale mam vlastni nazor zde je
Ja si myslim ze kdybi buh opravdu existoval na svete by neexistovat hladomor, nemoci a kazdy den boj o zivot jako je to treba v nekterych castech afriky je to muj nazor a jestli to vidite jinak podelte se s ostatnimi a treba mi to neak vysvetlete pokud na dane tema mate jiny pohled.

Nejlepší odpověď
quentos

tomu, na co narážíte, se říká „teodicea“ – po vygooglení tohoto termínu se možná dozvíte zajímavé věci.

Další odpovědi
anonym

Tak z toho, co tady píšeš, jsem docela tumpachová. Na co se vlastně ptáš? Pokud Ti tu mám napsat úvahu na téma víra, Bůh, náboženství a s tím související témata, tak už se k ničemu dalšímu nedostaneš. To není otázka pro Odpovědi.cz. Vybral sis hodně obšírné téma, které se nedá odbýt pár řádky.
Doplňuji:
Dobrá, tak to ještě trošinku doplním: Proč by Bůh měl něco dělat za lidi? Dal nám obrovské nerostné bohatství, pole, louky, vodu, zvířata, rostliny. Dal nám potravu, nechal nás rozhodnout si sami o sobě a také nám dal schopnosti, abychom dokázali své životy smysluplně prožít. Je tedy jenom na nás, co sami se sebou uděláme. Hladomor nevymyslel Bůh a nemá jej tedy proč řešit. Na Zemi není jediný člověk, který by musel trpět hlady. Podívej se do popelnice u Vašeho domu, co se vyhazuje.
Afrika je úžasný kontinent. Trpí proto, že do nejstaršího světadílu se začali „cpát“ bílí kolonizátoři a misionáři. Černoši nepotřebovali ani naši víru, ani náš způsob života. Vzhledem ke klimatickým podmínkám byl ten jejich přirozený způsob života daleko rozumnější a praktičtější. Co jsme Afričany naučili? Nenávidět se a vybíjet se navzájem. Navíc jsme jim k tomu dali podstatně účinnější zbraně.
Jestliže Bůh seslal na lidstvo potopu, zničil Sodomu a Gomoru, co ještě musí udělat, aby lidé uvěřili, že je třeba respektovat Boha, uvědomit si svou vlastní božskou podstatu a rozvíjet ty vlastnosti, které lidstvo posunou dopředu? Chce to přečíst si bibli, ne jednou. Snažit se ji pochopit. Hledat v ní odpovědi na své otázky.
Pokud si přečteš bibli, přijdeš na to, co je ve tvých názorech chybné. Nejde vynášet jakékoliv soudy o něčem, o čem víš tak málo, jak jsi ve své otázce odhalil. Neber to jako kritiku, ber to jako výzvu.

Beer4Real

Dívej Bůh stvořil zcela čistou planetu, poté na ni vstoupili lidé, kterým dal svobodu života bez hranic. Jenže lidé si tu svobodu vysvětlili po svém a dělají co se jim chce, tím pádem vládne na Zemi hladomor protože bohaté skupiny nezajímá nějaká afrika, proto je na světě velká kriminalita protože člověk co se nedrží víry a nějakého slušného řádu může zabíjet jak se mu chce.
Bůh do tohoto světa jaký jsme si sami udělali nebude zasahovat, je to jen na nás lidech jestli si uvědomíme chyby které děláme a změníme se k lepšímu nebo jestli se tu pobijeme navzájem kvůli bohatství a nadvládě.
Teprve až jednoho dne tohle všechno skončí si ti špatní lidé co ničí naši planetu uvědomí jaké dělaly v životě chyby, ale to už bude pozdě.

Alesh

No, ale na zemi seš přeci za trest. Když se budeš chovat jako vzorný křesťan, tak tě Bůh po tvé smrti povolá k sobě do nebe, v opačném případě půjdeš do pekla.

Lleni

Lidé si to sami způsobili- jesi si pamatuješ tak první hřích udělali adam a eva ..
A jeto jako
; kdyby neexistovala tma lidé by nepoznali světlo
Kdyby neexistovala radost lidé by neznali smutek ( a ani by si jí nevážili))

cochee

Mě se neptej, já jsem anti-teista.

A na co se vlastně ptáš?