láďa1

Prosím rostou už nějaké houby?a co václavky?

Nejlepší odpověď
www

Brno a okolí skutečně nic, obdobné to bude na většině území. Chtělo by to pro všechny druhy hub více deště, ale vytrvalého, několikadenního 😉
Jakési vodítko pro výskyt hub je zde, mapka vlevo:

Zdroj: www.biolit.cz/in­dex.asp

Další odpovědi
Drap

SEverně od Brna neroste nic. Václavky byli už v první vlně, už nejsou, druhá vlna zatím nepřišla.

Alesh

Byli jsem v neděli ve 4 lidech cca hodinu a plnej košík. Nejvíc dal teda táta. Našli jsme několik praváků, pár kozáků, několik bedel a pak asi 30 křemenáčů, ale vesměs to byly jen takoví malí hajzlíci. Každopádně řízečky byly exkluzivní. 😉
Lokace: Jičínsko.