petr1568

Jak podat výpověď? Mám to říct před směnou, nebo až po? A radili byste mně ji napsat emailem, nebo podat osobně?

Dobrý den rád bych se zeptal. Chtěl bych podat vypoved na brigádě v Mcdonaldu. Už mě to nebaví a časově je to pro mě dost náročné protože dojíždím. Prosím poraďte mě co bych jim měl říct. a kdy ted mám v sobotu a v neděli mít směnu? mám to říct před směnou nebo až po směně? Pracuji tam necelý měsíc. Prosím moc poraďte mě. Děkuji předem

Nejlepší odpověď
Edison

Říkat nemusíš nikdy nic. Stačí poslat výpověď, nebo skončení pracovního poměru dohodou, podle Zákoníku práce, doporučeně poštou.

Jestli tam pracuješ necelý měsíc.. nemáš náhodou zkušební dobu? To by situaci diametrálně měnilo.

Další odpovědi
Gestas

Řekl bych, že je to celkem jedno.

Drap

Budeš jim muset říct, že končíš a postupovat podle smlouvy. Je jedno kdy to řekneš, pokud máš vůbec nějakou smlouvu, bude to nutné napsat písemně.
Výpověď je třeba napsat písemně, ne mailem a doručit zaměstnavateli, nebo nechat potvrdit její převzetí.

ivzez

Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv,
a to i bez uvedení důvodu.

Výpověď musí být písemná (e-mail nestačí) a musí být doručena druhé straně. Nejlepší je výpověď vytisknout dvojmo, oba výtisky podepsat a jeden předat zaměstnavateli proti potvrzení převzetí na druhém výtisku (ten dobře uchovejte).

Výpovědní doba u dohod činí 15 dnů, po tuto dobu
ještě budete muset pro zaměstnavatele pracovat.

Další možnost by byla dohoda o ukončení dohody,
ale tu lze uzavřít jenom v případě, že druhá strana souhlasí.

petr1568

ano mám smlouvu na nějakou dobu ale dohodu a co mám říct a myslíte že to můžu?