janani

prosím o radu: „zdědila“ jsem rýžovar, ale nemám návod ani odměrku. Co všechno lze v rýžovaru vařit ?

Jaký by měl být poměr voda x rýže?

Odpovědi
Kepler

Třetina objemu rýžovaru se naplní rýží a vaří se v osolené vodě cca 1/2 hodiny i méně, podle požadované sypkosti rýže. Rýže si sama odebere potřebné množství vody. Rýžovar používám i na to, že tam dávám další ingredience při vaření bujónu, které tam nechci mít: kuličkový pepř, zeleninu apod. Měl by být zcela ponořený.