Bonifác

Proplacení jízdného

Mám pracovní úraz a musím k doktorovi dojíždět autobusem, který něco stojí. Zaplatí mi to někdo?? Pro jistotu si schovávám lístky. A co poplatky z nemocnice (30Kč) proplatí mi to?? Co když začnu dojíždět autem a nebudu mít kvůli tomu žádné lístky pro potvrzení, zaplatí mi to??

Nejlepší odpověď
standa

ZAPLATÍ, ale ne všechny vámi uváděné výdaje…

Výdaje typu jízdné hromadnou dopravou, regulační poplatky ap. patří nepochybně mezi tzv. „účelně vynaložené náklady spojené s léčením“ – viz ustanovení § 369/1.c) Zákoníku práce, na který odkazuji níže ve zdroji.

Zaměstnavatel se však může (a podle mého názoru úspěšně) bránit proplácení výdajů na dopravu autem, pokud lze tuto přepravu zajistit hromadným dopravním prostředkem.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast14h1­.aspx#par365