hawranek

Proplácení jízdného

Pokud budu zaměstnána v jiném městě, i když ne tak vzdáleném, je nějaký zákon, který přikazuje zaměstnavateli proplácet mi jízdné? Dojíždění by se konalo formou MHD (Liberec-Jablonec).

Nejlepší odpověď
Drap

Takový zákon neni. Cestu do zaměstnání si každý hradí sám. Zaměstnavatel může na cestopvné přispívat, ale neni to nikde přikázáno. Je to jen jeho dobrá vůle.

Další odpovědi
Mapel

Ne není. Pouze pokud výkon práce je jinde než v pracovní smlouvě – služební cesta, montáž atd.

Reezo

ne dle zákonu máš nárok na proplacení jízdného, v případě pracovní cesty. ostatní je na dohodě s vedením společnosti

anonym

Záleží na zaměstnavateli, jak má cestování zaměstnanců ošetřeno. Někteří zaměstnavatelé zaměstnance na směny svážejí vlastními autobusy (MK, Philips Hranice). Většina zaměstnavatelů však poskytuje pouze cestovní náhrady za vykonané služební cesty. Pokud jde o každodenní dojíždění do zaměstnání, tak se obávám, že bude plně na Tobě.