Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok na proplacení cestovních náhrad, vyšle-li mě zaměstnavatel na periodickou lékařskou prohlídku?

Musím mít k výkonu povolání speciální vyšetření, a toto je prováděno mimo mé bydliště,a já musím tedy k lékaři dojet.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ANO !

1. máte nárok na případnou ztrátu výdělku
(§ 103/1.e zákoníku práce)

http://business.center.cz/…

2. zaměstnavatel musí uhradit veškeré související náklady:
a) cenu vlastního vyšetření, pokud není hrazena ze zdravotního pojištění
b) nutné cestovní náhrady (jízdné, případně i stravné), protože ve vašem případě byla tato návštěva lékaře nařízena zaměstnavatelem a tudíž související výdaje lze proto považovat za výdaje, které vám vznikly v souvislosti s výkonem práce.
(§ 151, 152/b zákoníku práce)

http://business.center.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.