BENYTA

DONEZ – docházka nezaměstnaných – prý vůbec tato aktivita není povinná?

Tento týden jsem byla pozvaná na pondělí, středu i pátek. Běžně chodím dvakrát týdně. A jedna podotázka – prý se u ombudsmana řešilo proplácení jízdného na toto nahlašování, je na tom něco pravdy? Děkuji všem.
Doplňuji:
Předesílám,že nerebeluji a v plné míře spolupracuji a ani to nemíním měnit,jde spíš o ten pocit zbytečnosti z této činnosti. Nabídky práce si hlídám na internetu, při měsíční návštěvě ÚP vždy zkonzultujeme uplynulý měsíc,co se tam dozvím,to si sama přečtu na pracovních portálech – dřív.
Sice by se na Czech – Point mělo docházet na nejbližší poštu – v mém případě přímo v obci,bohužel,musí se jezdit do města.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Problém je, že stát nám často něco nařídí, ale neproplácí nám výdaje s tím spojené. Podnikatelé také musí vést účetnictví a nikdo jim ty výdaje neproplácí. Tak proč by měli proplácet nezaměstnaným cestu. Vždyť vy se hlásíte na nejbližší poště. Jak ji máte daleko? Nedá se tam dojít pěšky?
Povinné to není, protože evidence na ÚP také není povinná, tak pokud tam nebude chodit, jen vás vyřadí z evidence ÚP.
Doplňuji:
Rozhodnutí ombudsmana není pro úřady statní a veřejné správy závazné, má to pouze doporučující charakter.

Další odpovědi
anonym

Benyto, nevím. Asi bych v tom případě velmi zvažovala, zda budu respektovat ojedinělé domnělé rozhodnutí ombudsmana, který mi podporu nedává, nebo úředníka ÚP, který o výplatě podpory rozhoduje. Tito úředníci si takovéhle manýry nevymýšlejí a většinou jsou z obstrukcí, které jsou povinni vůči nezaměstnaným uplatňovat, sami dost něšťastní. Stát za jeho „blbá“ rozhodnutí nikdo napadat nebude. Ale ty úředníky za taková rozhodnutí státu obviní každý.
Byla jsem na ÚP evidována a nebyl to žádný med. Jenže jsem neměla na výběr. Práci jsem neměla. Nakonec jsem byla ráda, že jsem v nejhorším období mohla pracovat jako pojišťovák pro ČSOB P.
Tehdy ÚP proplácel část jízdného při dojíždění do rekvalifikačních kurzů.
Uvědomte si, že státní pokladna je prázdná. Z čeho asi tak bude někdo proplácet další položky. Proto se odbourává dojíždění na ÚP. Na poštu se dá chodit pěšky.

Michal Kole

Já myslím, že se musí počkat na rozhodnutí nějakého „vyšší“ soudu a do té doby poslušně chodit. a TLAČIT na úředníky na ÚŘADECH PRÁCE a na POŠTĚ v mezích ZÁKONNÝCH možností, aby tě zaměstnaly.

Illines

Na to zapomeli,lide bez prace-zivi uredniky pro zbytecnost.Placeni jizdne a treba i pul dne casu ze vzdalenejsich koncin,neco stoji.Chce se to ozyvat,nedat se a pekne jim to vypocitat.

Michálek1245

Tak jestli vám to vadí, tak si najděte práci? Nebo jako moc nechápu ten dotaz. Mrkněte třeba na nabídky práce Ústí nad Labem https://cz.jo­bimi.com/prace/us­ti-nad-labem/ nebo kamkoliv jinam. Já byl na pracáku tři měsíce, u toho jsem hledal práci, a asi by mě nenapadlo, že by mi měl stát dotovat benzín, který jsem z vesnice do města projel.