zjentek

Pročpak Uber v ČR funguje jenom po Praze?

Zase ta poblázněná Praha… A copak kdekoli jinde trpí nedostatkem řidičů? Anebo spíše klientů, využívajících jejich služeb? To se mi snad nechce ani věřit, v OVě by Uber jistě fičel jako ďábel, to prostě vím, na to nepotřebuji aplikaci. Přijde mi, že v tomto ohledu jsme vedle Brazílie, Mexika či Indie opět jakási rozvojová země, nebo co to většinou jsme. No ale kdo by se divil, že… Praha.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Praha kazi pověst a průměry ve všem měřitelném. Pragocentrismus je realita. Cizinci, co přiletí do Prahy, neví, ze za hodinu jízdy kterýmkoliv směrem ven z Prahy se jim otevře krásnější, pratelstejsi, bezpečnější a levnější svět.

Další odpovědi
dubraro

Myslím, že chtěli fungovat i v Brně (možná i jinde) ale zakázali jim to.

Bobek 2

Jak si to v Ostravě udělají, takové to tam budou mít. Nemůžou čekat s rukama v klíně, že jim tam všechno budou organizovat Pražáci.

anonym

Nejenom v Brně ale i v Olomouci například hází uberu či boltu hodně klacky pod nohy místní městská samospráva. Zřejmě notně prolobbovaná místními provozovateli tradiční taxislužby, kterým jde více na ruku. Vím, že konkrétně Taxify (dneska Bolt) Olomouc tímto způsobem ke škodě vlastních obyvatel vyštvala, za což byli nakonec vděčni asi jen místní předražení taxikáři, kteří tak mohli zůstat na prakticky dvojnásobných cenách.

anonym

momentálně se čeká na novelu zákona o taxi službách která připustí použití mobilního telefonu a speciální aplikace namísto taxametru a která nebude požadovat věci jako značku na střeše, nařízenou barvu, zkoušky z místopisu a další blbosti které byly sice zavedeny v zájmu cestujících ale v době autonavigací, které přesně ví kde v jaké části se formuje kolona aut a jakou objízdnou trasou se ideálně vydat, už jsou tyto věci naprosto zbytečné. Cestující si tím telefonem jízdu zkontroluje mnohem snáz, může ji i zpětně hodnotit, zákon tady bohužel hodně zaspal dobu a je třeba ho inovovat.