bolak

Proč zrušil nejvyšší soud rozsudek?

http://www.no­vinky.cz/krimi/379371-byl-to-necesany-rekla-u-soudu-napadena-kadernice.html

On tvrdí že když přišel, ona mu řekla že je zavřeno a ať přijde zítra, a že ji nejspíš bacil někdo jinej. Pokud by ji skutečně bacil někdo jinej, tak ona by si na něho musela přece pomatovat, že přišel a že ona mu řekla že už má zavřeno a ať přijde druhý den. Pokud mu ona ale nic takovýho neřekla, a nikdo takovej se ostříhat do kadeřnictví nepřišel, tak on lže, a jakej může mít on asi důvod lhát, že šel do kadeřnictví, kdyby tam nešel? (že by napadení a krádež?)

Nebo druhá varianta, že lže ona, když tvrdí že ON se vůbec ostříhat nepřišel, a ON ji napadl polenem do hlavy, ale jakej důvod lhát může mít ona? Proč by mu chtěla chtít zničit život a poslat ho do vězení, když ho vůbec nezná? A proč by měla chtít aby skutečný pachatel co jí to udělal běhal na svobodě? (z čehož vyplývá že aby ona lhala je docela blbost)

Proč tedy zrušil nejvyšší soud rozsudek?

Nejlepší odpověď
Agneta

Takže na polenu byly jeho stopy, a především na té peněžence že? Nebyly? Tak musí být na svobodě tak dlouho, než se něco najde. Přece nemůže být brána vážně ta udeřená na hlavu – po tom úderu, možná má/bude mít takové následky, že už se nebude moci účastnit. „Poslat do vězení, když ho vůbec nezná“ neberu jako vážný argument.
Chce to – se obžalovaným ještě zabývat. Jaký by měl mít on důvod? Vejít s březovým polenem? Možné by to taky bylo, ale odsoudit ho – takto momentálně bezdůkazně, by bylo horší jak za totáče.
Můj názor:D

Další odpovědi
klumprt

Bez znalosti spisu a odůvodnění rozhodnutí NS nelze odpovědět.
Jen bych podotkl, že je blbost, aby politik (ministr spravedlnosti) mohl podávat stížnosti na porušení zákona v trestních věcech. To je zasahování výkonné moci do moci soudní. A ta cesta fotr (ředitel nemocnice) → poslankyně ANO → ministryně ANO je hanebně zřejmá. A pokud miliony vynaložené na obhajobu syna (prý mj. za vysoce kvalitně sepsaný podnět k podání stížnosti), byly získány korupcí, tak je to tuplované svinstvo.

ivzez

Nejvyšší soud rozsudek zrušil pro nedostatek důkazů.
_______

Nemyslím si, že by kadeřnice záměrně lhala.

Věřím však tomu, že její „návrat paměti“ mohl být dost ovlivněn médii. Před dvěma a půl rokem Nečesaného nepoznala. Vzpomněla si až teď, kdy jej mohla x-krát vidět v TV, číst o něm v článcích, opakovaně slyšet, že útočníkem byl on, …

S tím vším se těžko bojuje. Právě proto jsou tak důležité důkazy…

_______
Doplňuji:

Pokud by to někoho zajímalo více:

Dovolání a podnět ke stížnosti pro porušení zákona:
http://www.ceska-justice.cz/2014/10/v-kauze-pokusu-o-vrazdu-kadernice-z-horic-podano-dovolani-a-podnet-ke-stiznosti-pro-poruseni-zakona/

Rozsudek Nejvyššího soudu (PDF, 25.712 kB ):
http://lukasne­cesany.cz/doku­menty/ostatni/roz­sudek_NS.pdf

[Doporučuji zvláště ten rozsudek.]

ivzez

Ještě jeden odkaz – „Poučení z kauzy Nečesaný“ (Neviditelný pes):
http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/justice-pouceni-z-kauzy-necesany-dqf-/p_spolecnost­.aspx?c=A150524­_100935_p_spo­lecnost_wag

bolak

všechno to pročtu