Rokio

Proč zdravý člověk (fyzicky i duševně) s IQ 143 bodů a dobrou osobností nemůže najít zaměstnání?

Náš soused pan C. junior nemůže najít zaměstnání a přitom chce pracovat. Jeho jediný mínus je jeho stáří. Je v předdůchodovém věku. Dále chce dělat nějakou duševní práci. Žije ve středně velkém městě na Jižní Moravě.

Nevíte, jaké mohou být příčiny, proč je už několik měsíců nezaměstnaný?

zdroj obrázku: pixabay.com – Free-Photos

Nejlepší odpověď
Kepler

Klíčové je asi to, že je v předdůchodovém věku, tedy z hlediska zaměstnavatele neperspektivní. I já jsem měl obrovské problémy sehnat adekvátní práci už v padesáti. Situace se ale mezitím změnila k lepšímu a věřím, že tu práci nakonec najde, i kdyby šlo jen o dočasný pracovní poměr.

Další odpovědi
annas

Pročtěte si otázku uživatele hapiky.

Co byste si vybrali nejraději?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byste-si-vybrali-nejradeji

I když podle znění to nevypadá, že odpovídá na vaši otázku.

„Často tedy vzdělání a inteligence nevedou k úspěchu, Čím to asi je? Na rozdíl od těch průměrných jim něco chybí.“

Jde o vztah mezi IQ a EQ
--

Četla jsem junior, ale v v další větě jste napsal senior. Záleží na tom, jaké má nároky na plat, zda umí pracovat s PC atd. Mladý má větší perspektivu, pokud samozřejmě neodejde, ale když se zapracuje, umí předvídat atd.

U člověka předdůchodového věku zřejmě uvažují, že brzy odejde. Těžko říct, někdy to připadá. jako by senioři opravdu patřili jen do starého železa.

Drap

Hledá jen určitou práci. Nehledá jakoukoli. A v jeho věku ho nikdo nepotřebuje. Duševní práci v jakémkoli oboru, či v novém zaměstnání, trvá většinou několik let, než se člověk zapracuje. Buď musí jít dělat něco jiného, nebo být nezaměstnaný. Určité profese zkrátka nejsou v nedostatku. Nikdy jsem třeba neslyšel, že by nějaká firma nemohla sehnat generálního ředitele.

zjentek

Zaměstnání je široký pojem.

Pokud se zaměříme třeba na zaměstnání v soukromém sektoru v ČR, tak tady bych se panu C. až tak nedivil.

Zřejmě jsi mlád a dle otázky ještě dostatečně nevnímáš, jak národ ponožkosandálníků v jejich vlasti pojal podnikaní jako takové.
Zkus se na tyto informace zaměřit. ;)

ivzez

V předdůchodovém věku se práce hledá těžko. I v Praze
a dalších velkých městech. Podle mne je důvodem jeho věk.