hapiky

Co byste si vybrali nejraději?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Někdy vidíme ve svém okolí, že některým chytrým lidem se nedaří, zatímco jiní, třeba jen průměrní, jsou úspěšní.

Často tedy vzdělání a inteligence nevedou k úspěchu, Čím to asi je? Na rozdíl od těch průměrných jim něco chybí.

Třeba ti úspěšní dávají najevo, že jsou dokonalí, chovají se arogantně, považují se za dokonalé, nejsou vstřícní, neuznají omyl druhého, jednají arogantně, z jejich slov čiší jed, nadřazenost atd. To znamená, že jim chybí emoční inteligence, tedy sociální cítění., empatie.

Pracovat v takovém prostředí je stresující. Pod vedením šéfa, který je empatický, se pracuje lépe. Určitě to podřízení také ocení a pracují naplno. Snad.

Myslím si, že je empatie vrozená, ale rozvíjí se výchovou a vlivem prostředí. Lidé s vysokou EQ se zajímají o druhé, snaží se pochopit jejich jednání, znají svou silnou i slabou stránku., umí jednat slušně i s nepříjemnými lidmi, udržují na uzdě své emoce, neurážejí, neponižují, neuvádějí nepravdivé inforamce atd. .

Takže považuji emoční inteligenci za vyšší stupeň než běžnou inteligenci, byť je jí několik druhů – uváděla jsem někde u otázky v minulosti.

Nejlepší je, když jsou obě inteligence (IQ i EQ) v rovnováze.

IQ znamená vědět, ale moudrost spolu s EQ znamenají tak jednat …

Další odpovědi
ivzez

Jiná odpověď

Oboje!!

Rokio

Vysoké IQ

Z těchto možností bych si vybral vysoké IQ. Jinak bych si vybral dobré zdraví do vysokého věku.