martindr

Proč vždycky tramvaj „cinká“?

Dobrý den, mohu se prosím zeptat co signalizuje vždy „cinkání“ tramvaje? Je to něco jako troubení u aut?

Nejlepší odpověď
dubraro

Přesně tak. Tramvaj zvoní proto, aby ostatní účastníci provozu rozeznali, že signál vydává tramvaj a ne auto.

Další odpovědi
Kepler

Upozornění při rozjezdu, varování různým sebevrahům, kterým nedochází, že tramvaj nemůže uhnout. Kdysi jsem v Praze slyšel takto zvonit i trabanta, bylo srandovní sledovat lidi jak zděšeně uskakovali, nebo se tvářili tumpachově, když na ulici nebyly ani koleje 🙂

Klaproth

Zvoní, protože nemá klakson a troubit tedy nemůže.

Mc Merkurion

… protože houká vlak, a na ni zbylo cinkání >>> vono přeci jen to houkání by bylo ve městě blbý, a dříve zvoneček v tamvaji nebyl moc těžkej a průvodčí s nim cinkal, tak jí to zůstalo …

Emefej

Blbost, tramvaj vždycky necinká. Zvoní pouze v případě, když její řidič potřebuje dát zvukové znamení.