Avatar uživatele
Pokročilý

Proč vybržďovači vybržďují ostatní řidiče?

Co z toho mají? Proč to dělají?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Jsou lidi, kteří, když se domnívají, že se někdo v silničním provozu zachoval špatně, tak že je třeba mu to dát najevo a nějak ho vyškolit. Nestačí jim nadávat přes zavřené okénko, ale musí se o svůj vztek s druhým podělit. Nestačí jim ani blikání a troubení.
Vybržďovači se rekrutují z tzv. spěchačů, kterým taky říkám menežeři. Hrnou si to pod dálnici levým pruhem ukrutnou rychlostí jako by vezli něčí ledvinu. Přitom občas se najde někdo, kdo levý pruh občas využívá k původnímu účelu, tj. k předjíždění. Spěchači to sice do různé míry respektují (do té míry, do jaké si pamatují na pravidla silničního provozu), nicméně vyžadují po pomalejším řidiči, aby se okamžitě zařadil do pravého pruhu (a obvykle musel dobrzdit za dalším kamionem). Pokud spěchačům tento řidič nevyhoví, vyvolává to u nich návaly vzteku, který vyvrcholí tím, že pomyslná ledvina jakoby definitivně odumře, tím pádem už není důvod spěchat a je dostatek času toho pomalého řidiče školit tím, že ho donutí k ještě pomalejší jízdě. Je to spojeno s fámou, že při srážce je viníkem vždycky ten zadní, což není tak úplně pravda. Někteří obzvlášť důkladně vylízaní jedinci vybržďují i 40 tunové kamiony.

Osobně zastávám takový postoj, že ano, občas vás někdo hodně vytočí. Ale není vaším posláním kohokoli školit. Vaším posláním je dostat se v pořádku do cíle a nikomu po cestě neublížit. To je celé.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jsou to většinu nevyrovnaní, agresivní jedinci.


Avatar uživatele
Stříbrný

Dělají to proto, že podle nějaké svojí logiky to k něčemu povede. A mají z toho buď nic, nebo pěkně pomačkanou pr*el :) .


Avatar uživatele
Zlatý

Dle určitý fyzikální zákonitosti by jeden řekl, že oni ti vybržďovaní "ostatní řidiči" asi nebudou tak úplně nevinní beránci a ukřivdění chudáčci. Neschopný řidič může být často příčinou a agresivní řidič (vybržďovač) jen důsledkem.


Avatar uživatele
Bronzový

Nic z toho nemají. Těmhle expertům bych zrovna bral papíry.


Avatar uživatele
Bronzový

Je to důsledek obvyklé praxe v řešení dopravních nehod policií a pojišťovnami, že ten, kdo má nabouraný předek, nehodu zavinil, bude potrestán a platí všechny škody. S tím, jak stále více aut vozí kameru, která zaznamenává okolní provoz, vybrzďovačů rychle ubývá.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

mzm

Tuším, že už se na takové chování pohlíží jako na porušení zákona.. (http://www.epravo.cz/…

zjentek: Jako že neschopný řidič někoho "vytočí" natolik, že se začne "mstít"? To asi ze strany toho "mstitele!nebude úplně dobře, skoro bych řekl porušení zákona?

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

klumprt: teorie odumírající ledviny k transplantaci - bingo, to je ono, konečně vím také... palec za to! ;-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 689
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 296
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.