Klarisa

Proč všichni bezdomovci pijí?

Znáte nějakého bezdomovce,který nepije?Proč je baví jen pít?To nemají smyl života,vůbec to nechápu.Měli by se snažit něco podniknout,aby nebyli na ulici.A když jim člověk pomůže tak už se jich člověk nezbaví,chcou pořád a pořád brát.Myslí jen na sebe a na to jak obrat druhé,to už mají asi tak prochlastaný mozek,že nemyslí na nic,jen na pití.Dělají ze sebe chudáky,jak jim druzí ublížili,ale sami museli být pěkní sobci,jinak by nebyli na ulici.
Doplňuji:
1 bezdomovec chtěl po mě peníze a druhý také chce na alkohol,takže není pravda,že bezdomovci si nenechají pomoct,to mám já asi smůlu,že mě něco takového potkává nebo co.Asi se převleču za bezdomovce a udělám průzkum.

Nejlepší odpověď
quentos

ono je to nebaví, oni „musejí“ … aby zapomněli aspoň na chvíli na sovji situaci; na to, vyhrabat se z ní, jsou příliš líní a pohodlní…

Další odpovědi
Nuk nuk

Znám opravdu málo bezdomovců, kteří nepijí nebo jen s mírou.
Ale zkuste si představit situaci takového průměrného bezdomovce. Je celkem jedno, jak se na ulici dostal. Někteří tam jsou svou vinou, jiní vinou svých blízkých. Ale představte si to. Jste bez střechy nad hlavou, nemáte peníze, nemáte ani doklady nebo v lepším případě neplatné. Nemáte nikoho, ke komu byste mohli jít, protože vaši blízcí vámi pohrdají, ať už proto, že jste něco provedli nebo proto, že jste špinaví atd.Hrozí vám, že vás někdo přepadne a z nenávisti k bezdomovcům, nebo jen tak pro legraci vás zbije, v zimě vám hrozí, že umrznete, hrozí vám různé nemoci.
na ulici také končí hodně dětí, které v 19 opustí dětské domovy, ty nemají vůbec nikoho.
A tak žebráte, nebo občas tu a tam vezmete nějakou tu brigádu (protože nemáte doklady, tak ani nemůžete mít normální zaměstnání).
Smysl života často nemají ani běžní občané, natož člověk, který žije tímto způsobem.I lidé, kteří mají domov často řeší své mindráky a bezvýchodné situace alkoholem, tím spíš bezdomovec. Prostě pije, aby otupil své myšlenky.

mojitek

Kazdy bezdomovec kdyby chtel,tak si levny ubytovani najde a s praci to samy.Ovsem ozralyho,nebo zfetovanyho smradocha nikdo nezamestna,sa­mozrejme.Bezdo­movec to neni otazka penez,ale je to otazka psychiky…

anonym

Beznaděj? Ať je důvod jakýkoli?
Zvolený způsob života? Ať je dův.......?

GangstaHelper

Teda nevím, jaké bezdomovce znáte vy, ale já jsem o bezdomovcích, co by chtěli stále víc, snažili se obrat ostatní a mysleli jen na sebe, neslyšel. Naopak si většina bezdomovců pomoct nenechá. A ti, kteří si nechají pomoct, mnohdy nevědí, jak správně naložit s takovou pomocí.

Nesouhlasím s jejich způsobem života, ale to, co píšete vy, není pravda.

A proč pijí – ze stejného důvodu, jako pijí všichni ostatní lidé.

Vicki

Jsou mezi nimi samozřejmě různí lidé,ale to je mezi ostatními taky.To že by mě obírali o peníze-tak to teda nepocituju.Přece záleží na mě jestli jim dám peníze nebo ne.Já osobně je neodsuzuju-skončit na ulici není zas tak těžké.Stačí vyhazov z práce,párkrát nemít na nájem a je to raz dva.(Ale člověk se alespon přesvědčí jak kvalitní má přátele.)Myslím,že chudáky ze sebe dělají mnohem víc ti,kteří bídou rozhodně netrpí.Pravej sobec je ten,kdo svou netolerantnos­tí,nabubřelos­tí nedokáže přijmout,že jsou mezi námi i takovíhle lidé.

Michal

Nemají smysl života,proto pijí.Dostávají se tak do bludného kruhu.Ani pomoc typu Duha ap. nevezmou opilce. A tak naříkají na nepřízeň osudu a lepší časy si malují v alkoholovém opojení.Když se proberou ,jsou zase na dlažbě a to mnohdy doslova. Přichází destrukce osobnosti,která si sama těžko pomůže,chybí to nejdůležitější vů­le.

Zdroj: život

Gabilka

Jedno na Andělu stál bezdomovec a jak mu byla zima, tak třel ruce o sebe, vypadalo to jako když prosí. Nějaký pán mu chtěl dát peníze a on si je nevzal.
A též si myslím, že pijí, aby zapomněli na ty svoje starosti a aby se zahřáli.
Některých bezdomovců je mi líto, jiných ne, protože si za to mohou sami…prohráli vše v hazardu atd.