Lukas27

Proč ve Španělsku týrají býky?

Nejlepší odpověď
annas

Myslíte při koridě?

Zřejmě hraje roli tradice , dlouhá historie. býčích zápasů.

„Korida je poklad španělské poetiky a životaschopnosti. Zdá se, že je neuvěřitelně zpromarněný španělskými spisovateli a umělci… Věřím, že korida je ten nejkultivovanější svátek, který v dnešním světě je.“ Federico García Lorca

Podívejte se na mou otázku, dovíte se víc.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pri-koride-v-barcelone-zahyne-rocne-asi-40-000-byku-co-byste-zvolili-udrzovat-tradici-ci-chranit-zivoty-byku

Více " Korida: Krvavé divadlo s bohatou historií, které jen ve Španělsku ročně stojí život 10 000 býků"

https://refresher­.cz/53029-Korida-Krvave-divadlo-s-bohatou-historii-ktere-jen-ve-Spanelsku-rocne-stoji-zivot-10-000-byku

Další odpovědi
Drap

Byčí zápasy jsou tradice a patří to k jejich kultuře. Tenkrát to ještě týrání nebylo. Bohužel díky řadě pomatenců teď bojujeme i proti týrání slepic, hmyzu a nevím čeho ještě.

dubraro

Různé formy obřadů s býky mají mnohatisíciletou tradici. Býk zde představuje tzv. Rohatého boha, personifikaci mužského principu. Obřady mívaly velmi různou formu, od uctívání a zdobení býka, přes tanec s býkem, útěk před býkem až po zápas s ním. Rohatý bůh, na rozdíl od Bohyně, představitelky ženského principu, se každým rokem (nebo dokonce každým měsícem, je-li jeho symbolem srpek Měsíce) znovuzrozuje. Obřadné zabití býka pak vlastně znamená příležitost pro Rohatého boha ke znovuzrození.

Midoc

Je to dlouholetá tradice. Neberou to jako týrání, ale jako zábavu.
Ve Španělsku se pořádá i korida na koních. Při zábavě s býky také dochází ke zranění lidí.
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/spanel­ska-pamplona-kazde-rano-oziva-tradicnimi-behy-s-byky-206873