zjentek

Proč v Polsku odmítají euroměnu?

U nás v montovně tomu rozumím ovšem Polsko je docela silná ekonomika. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože mají rozum. Socialistické přerozdělování si stejně jako my užili za sovětské éry. A jen hlupák si může myslet, že Evropská centrální banka bude dělat něco, cokoliv, ve prospěch východních zemí.

Další odpovědi
Drap

Přijetím euroměny ztrácí další část své svobody a své suverenity. Současně přejímají část dluhů a závazků EU. Poláci si to na rozdíl nás všechno uvědomují

tituly

Třeba právě pro to?

Neřekl bych, že zrovna Česko a Polsko se nějak moc liší a jsou od sebe vzdálené. Tak vyrovnaně, včetně ekonomiky. Česko v něčem bývá i lepší. Lépe řečeno, něco mají lepší oni, něco my, ve výsledku jsme na tom srovnatelně. Při trojnásobném počtu obyvatel bych čekal, že na tom budou alespoň třikrát tolik líp (ale nejsou).

Asi jde především o vůli a politiku. Převládá euroskepticismus. Polsko je tím pověstné. Jestli je euroskepticismus oprávněný a má něco do sebe, to už by bylo na jiné téma.
Prosím.
Neděkuj.

aliendrone

Dobrý zjentek! TWL tak TOHLE mě už dráždí DLOUHO. A ne a ne na to přijít! 😉 😁