Proč v ČR nefunguje podobný systém řidičských průkazů jako v Americe?

Zajímalo by mě, proč v Americe funguje dopravní systém že řidičský průkaz a občanský průkaz je osobní jeden doklad totožnosti?, funguje tento systém i někde v Evropě?,proč třeba nefunguje v ČR že by řidičak a občanka byl jeden doklad totožnosti tak jako mají v Americe? Děkuji.

Odpovědi
Arne1

A proč by to tak mělo být ?
OP je doklad o tom kdo jste (resp. měl by být). ŘP je doklad o tom, že smíte řídit určitá motorová vozidla..
ŘP vám za prohřešky mohou odebrat, OP ne. OP musí mít každý, ŘP jen ten kdo ho potřebuje.

mzm

No, myslím, že to k tomu pomalu směřuje. Do občanky už se dají nahrát data a je jen otázka času (a dohody), kdy se tam prostě přihrají informace o tom, že mám řidičák.

Jen se musí postupně lidi takovými průkazy vybavit.