Proč v ČR chybí tisíce řidičů z povolání?

Zajímalo by mě kde je chyba, když v České republice chybí stovky/tísíce řidičů kamionů, autobusů, tramvají i trolejbusů aj. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Česká populace nemá tolik opravnění na kamiony a autobusy jako měla při povinné vojenské službě. . Dalším důvodem jsou potom mzdy. V celé řadě i nenáročných povolání vydělávají ostatní více než řidiči a to bez stresů, s pravidelnou pracovní dobou a s obrovským rizikem, které toto povolání nese.

Další odpovědi
hapiky

Protože je málokdo patřičně finančně ohodnocuje.

yuko

Velmi nízké platy za tak náročnou a nebezpečnou práci.

gumiczud

Neadekvátní finanční ohodnocení za tak zodpovědnou práci.

independent

Protože jsou špatně placeni.