nbomudruj

Proč už olomoucké tvarůžky (syrečky) nesmrdí?

Vůbec se nevyrábí v Olomouci, a přesto nesou označení olomoucké, dříve se pro svůj odér musely jíst na prahu domu, dnes si je dáme klidně u jednoho stolu s ostatními členy rodiny.
--

Proč už olomoucké syrečky nesmrdí?

Nejlepší odpověď
Arne1

A píšeš o opravdu pravých syrečcích z Loštic? V některých obchodech se totiž prodávají podobně vypadající náhražky, například v Lidlu jsou z Německa. Vlastnosti těchto náhražek mohou být značně odlišné od originálu.

Další odpovědi
Kepler

Pravé olomoucké syrečky, pokud jsou dostatečně vyzrálé, tak voní vždycky. Pokud nevoní, nech je nějakou dobu pěkně uležet, ale nesmí samy pochodovat.

annas

Už při zadání otázky jste mohl využít našeptávač.

Proč se jmenují olomoucké, i když se vyrábějí v Lošticích, můžete rovněž najít v archivu.

  1. Proč olomoucké? Odpověď je stručná, prodávaly se na trzích v Olomouci a odtud se dostaly do světa.
  2. Proč jsou tvarůžky jiné? Může za to EU. Zrály v dřevěných kádích, ty se musely vyměnit za nerez a plast. Kromě toho je určitě i jiná chuť tvarohu.

Z toho plyne, že ne vždy „pokrok“ je cesta vpřed.

zjentek

No to je pravda… na to už jsem se tady ptal, prohlídni ARCHIV.

Ametyst

Nejspíš jsou made in China.

da ny

Netrvám na výrobě v Olomouci :)
Jde o recepturu a podle ní, ať je vyrábí kdo chce a kde chce.
Ty, které občas zakoupíme a necháme „dozrát“, pokud jsou „čerstvé“,
„páchnou“ stále, dost podobně.
Ony ty zrající sýry pro střeva nejsou žádné terno, 3 – 4× v roce nám
syrečky nebo Romadůr postačí :D