zjentek

Proč taková kvanta lidí jsou ochotna bavit se o úplném ho.v.nu?

Znáte někdo pravou příčinu tohoto fenoménu společenského chování, této kultury?

Vím to, protože rád lidem chodím pod okny, když mají osobní volno a slaví to.

Nejlepší odpověď
Filip84

Na to se, ausgerechnet Ty, ptát nemusíš – Tvé otázky jsou veskrze akorát tak o hovnu, takže lze i logicky předpokládat, že i Tvé (hypothetické – taky kdo by se chtěl bavit s agresivním sociopatem, že? 😅) rozhovory budou, v tomto ohledu, poněkud monothematické.

Další odpovědi
Disraeli

Je to o prioritách, zájmech, mentalitě, oblíbených tématech, o sitauci. De facto se dá brát, že všechno o čem se lidi baví, je o honě a moc se to neliší. ;) Ale tak to není. Je to jen o přístupu. Někoho zajímá to, druhého ono. A koho zajímá jedno, nemusí zajímat druhé (a může to pak považovat za: nudné, nesmyslné, nepodstatné a mnohé další – ale to je spíš jen jeho pohled, subjektivní postoj). Je to na lidech o čem se baví, a o čem se bavit chtějí.
Třeba pro MĚ je taková většina tvých otázek. Spousta. Ale to je prostě tím, že MĚ to nezajímá. A to je vlsstně celé (o tom to je). Pro elkona je nesmyslné a hloupé zase všechno, oč se on nezajímá (takže většina věcí). To však neznamená, že to nezbytně hloupé a nesmyslné je (tedy je – ale hlavně pro něj; z jeho pohledu. Zde vidíš tu relativnost).

Témata se liší jako i určitý význam obsahů a stylů hovorů.
Rétorika dotyčných, jejich zájmy, jejich vědomosti, intelekt (a druhy inteligencí, včetně třeba EQ), jejich mentalita, vzdělání, zvyky, sociální postavení, postoje aj. Ovlivní to výchova, rodina a sociální prostředí (vsrtvy/třídy, kde se pohybuje a kam víceméně spadá), politika/stát – společnosti, národ/kultura, média, události kolem něj nebo o kterých se nějak dozvěděl – a na které reaguje (se kterými interaguje).
Proč se baví zrovna o tom a takovým způsobem? Protože je to i o situaci a o vztahu, kteří ti dotyční mají. O tom, co zrovna cítí, co mají na jazyku nebo kde se zrovna nacházejí (nemyslím ani tak fyzické místo). JAK JSOU ZVYKLÍ (naučení) KOMUNIKOVAT – jak/jakým způsobem, ale taky o čem, proč, co vyjadřovat (nebo naopak skrývat), jaké postoje zaujímat, jak se naučili reprezentovat, atd. Důvodů je plno (tolik, kolik je možností). Jaký smysl v tom oni sami (zrovna) vidí a čeho chtějí docílit. Co/proč chtějí sdělit nebo o čem se bavit.
Roli dále (krom výše uvedeného) hraje povolání, věk, pohlaví, emoce (strach, touhy/přání,..), charakter/povaha (právě z toho ty emoce vycházejí, zde to může být i třeba závist, hněv, škodolibost, atd). Problémy zde taky hrají důležitou roli (osobní, společenské – dle vážnosti).
Drtivá většina pramení z ega. Teď nemyslím ego – jako nadutost, ale ego, jako  – inidivudální osobnost – která NĚJAKÁ je. A od ní se odvíjí vše ostatní (respektive to přestavuje/zah­rnuje), její zájmy, povaha, postoje, názory, myšlení, styl života, hovory, které vede…

Někteří se budou bavit o jiných lidech (blízkých, přátelích, cizích, slavných), o událostech (větších, „menších“, veřejných, soukromých), další o ideiích a filoz. názorech. Jiní se budou bavit o některé vědě, další o literatuře, o filmech, o sobě, další o počasí, jiní o politice nebo finaních, ekonomie a vůbec o čemkoli, co existuje a co znají (lépe nebo hůře).
Někdo je investor, další zdravotník, právník, jiný dělník. A to samozřejmě není jediná ani třeba hlavní charakteristika (pod investora bude spadat tisíc dalších charakteristik – jaký je a čím se zabývá. A pro každého dalšího… jen ty charakteristiky nebudou stenjné – u některých podobnější, u jiných zcela odlišné).

„Velké mysli diskutují o nápadech, průměrné diskutují o událostech a malé mysli diskutují o lidech.” – Může platit, ale taky ne. Záleží opět na přístupu. I na situaci (citát neurčitý, nespecifický; předpokládá, že jakékoli diskutování o lidech, je hloupé a kterékoli distkutování o ideích je nějak „velkolepé“… což je samozřejmě nesmysl).

Lidi se prostě baví O NĚČEM. Významově a hodnotově to může být různé, ale KDO určí ten význam? Odvíjí se od něčeho, někoho. Každý zaujímá nějaké stanovisko a upřednostňuje „to svoje“. Ostatní zde akorát soudí druhé (podle sebe soudím tebe).
Hraješ si na lepšího (co tvoje zájmy a témata?), ale bude to jen povýšenost a radil bys ostatním i do toho, jak mají myslet a očem se můžou a nemůžou bavit. Zase takový rozdíl mezi tebou a elkonem nebude. ;)
Jó, mě taky nezajímá 95 % témat, o kterých se většina lidi baví (mám většinou úplně jiné zájmy i názory a přesvědčení). Ale to není moje věc. Mohl bych říct, že se baví o sra_kách a mluví nesmysly, ale zde je na místě jistá seberfelexe – že je to subjektivní, můj pohled a že pro ostatní je to urážka.*
Některé lidi nebudou zajímat filozofické debaty (a ještě k tomu JAKÉ), další některé vědecké, jiného nebude zajímat, že si bratranec Bětky Franta ze vsi nabrňkl zlatokopku – a nebude ho ani zajímat, jaká je a co všechno dělá, nedělá (ale některé prostě jo).

*Já si myslím, že všichni lidé jsou vesměs hloupí, ale někteří víc než ostatní. 😅

Jednoduše: Bavit se dá o čemkoli. A lidi se baví většinou o tom, co je zajímá, čím se jejich mysl zabývá. Proč (se tím zabývají)? To už je otázka výše zmíněné mentality, kultury, znalostí, povolání, sociálního statusu, povahy/charakteru, intelektu a X dalších faktorů. Společnosti (a jejich mentality) se liší a liší se i jednotlivci. Nikdo není stejný.
Koho něco nezajímá – ať se tím nezabývá, nezapojuje se. Netýká se ho to!
Jo, některé se mohou dát považovat za přízemnější, omezenější, MOŽNÁ méně podstatné, mylné, víc nesmyslné/zmatené (to už je věcí mj intelektu), aj. S chybami, jako vyjadřovacími nedostatky, vulgarismy, negativními motivy (egosismu, špatné vlastnosti, emoce aj). To už bude věcí morálky/mravů a schopností/do­vedností. Společnost a její hodnoty a směr zde hrají zásadní roli… Ale to už je v podstatě o něčem jiném, než na co se ptáš.

Tohle je elkonova „logika“, to co děláš. ;) Nezajímá mě to, považuji to za nesmyslné – ale stašně se tím zabývám (vynakládáš na to jistě nemalé úsilí a čas), ALE PROČ?
Co je ti do těch lidí a jim do tebe? Hraješ si na osvíceného, nadřazeného s kedniým správným přístupe,, ale vypadá to, že PŘEKVAPIVĚ podléháš úpln stejným omezením jako lidé (a dokonce v něčem víc, než většina lidí). „Jsem o tolik osvícenější a nad věcí než vy.“ Ha, jak skromné a ‚osvícené‘. Přesto máš potřebu pořád soudit, kritizovat, vměšovat se, vnucovat,… ∞

df

Jsou na nižší úrovni vědomí. Duch se vyvíjí od inkarnace k inkarnaci a v každém vtělení má jisté úkoly a zkoušky, které má zvládnout. Pak nastupuje do vyšší třídy

cappuccino

Nemusis chodit pod okny! Staci se podivat na Odpovedi.cz 😉

Disraeli

Navíc nezmiňuješ to, co ti připadá jako „bavění se o úplném ho.v.nu“, nic konkrétního. Takže nic konkrétnějšího se na to nedá odpovědět. NETUŠÍM, co považuješ za takhle nesmyslné (a co ne). Jak taky, jsou to tvé postoje a (ne)zájmy.

Disraeli

Spíš: *„Muži a ženy se řadí do tří tříd nebo řádů inteligence; nejnižší třídu poznáte podle jejich zvyku vždy mluvit o osobách; další tím, že jejich zvykem je vždy mluvit o věcech, nejvyšší tím, že preferují diskusi o myšlenkách.“ – protože je to Rooseveltce mylně přisuzováno (a rozhodně nebyla první), a takhle je ten citát přesnější a dává trochu větší smysl.