mike beneš

Proč tak čerpáme časem?

Přestávám chápat smysl dnešního života. Ve škole se učíme průměrně 7 hodin v kuse v lavicích a učitel do nás zbytečně hustí věci, které v tomhle podělaném světě už stejně potřebovat nebudeme a pak se ještě diví, že zlobíme když sedíme 7 hodin v lavicích a vůbec se nehýbáme. Lidé mají denní rutinu úplně stejnou, každý musí dělat vše jako ostatní jinak bude odstrčen. Místo aby jsme si užívali života se jen pořád honíme za penězi a nevnímáme naší situaci. Občas si říkám, že bych radši žil v pravěku než v této době. Nebudu se tu moc rozepisovat, protože už i tímhle čerpám hodně moc času. Tak doufám že si to uvědomíte a uděláte si na tuhle p!dělanou dobu názor.
Doplňuji:
Čtení, další věc, čtu rád ale né to co mně přikážou, tím mně to ještě víc znechutí.

Kdybych žil v pravěku, táta nebo starší generace by mě učila jak chytat potravu a jak se o sebe starat, jak přežít.

Myslíte, že až se svět zbortí, např. nějaká apokalypsa, bude lidi zajímat, jaký máte titul nebo kolik toho víte? Že to bude potřeba? Ne!

Nejlepší odpověď
quentos

Život je takový, jaký si ho uděláš.
Ve škole se člověk učí spousta zajímavých věcí, třeba mluvit správně česky. Kdybys dával ve škole pozor a místo sezení u PC aspoň chvíli četl, nebyl bys napsal takovou kravinu jako „čerpat časem“.

Další odpovědi
gecco

Možná, kdybys ve škole jen tak neseděl, ale dával pozor a učil se, věděl bys, že slovo „čerpat“ má jiný význam, než chceš vyjádřit – a raději bys použil slovo „plýtvat“…
😉

Problém je jednoduchý (i když jej možná ještě nechápeš) – čím méně toho budeš umět (a čím hůř to budeš umět), tím více se budeš muset honit, abys vůbec nějaké peníze získal. A na užívání si ti opravdu čas nezbude.
A – nerad bych tě příliš deprimoval – ale s takovým přístupem bys byl v pravěku už mrtvej hlady…
Doplňuji:
K Doplnění:
Jen pro zajímavost – kolik ti je let??
😁

Jaký máš titul je i dneska mnohdy úplně fuk – ale co umíš je důležité – vždy a v každé době…
To, co tvrdíš ty, je oblíbenou ´sebeútěchou´ těch, kdo neumí dohromady nic, ale upírají se k nějaké minulé době, kde by se cítili jako borci (naprosto mylná představa – velmi pravděpodobně by i v té minulé době neuměli nic – a tím ani nic neznamenali…).
No nic – časem ti to dojde…

zjentek

to zřejmě platí pouze pro ty, kteří už mají právo čerpat čas ..ještě nějakou dobu jím budeš muset plýtvat, než se k tomu dopracuješ taky ;q
Doplňuji:
Čeněk Moudrý: duševně dospět nestačí ..víš, kolik je na světě skálopevnejch mrzáků, který duševně definitivně dospěli?

anonym

Znám jednoho podobné filozofie o nesmiřitelnosti ega s osudem a ten chce jít pro změnu zase meditovat do hor,ale myslím,že jenom stačí duševně dospět.

arygnoc

veľmi skoro súdite, čo budete a čo nebudete v živote potrebovať, čo sa týka vedomostí.

účelom školy nie je iba naučiť vedomosti, al enaučiť vás, že máte i povinnosti, ktoré sa vám možno nepáčia – a aj tak ich musíte urobiť (napr. to povinné čítanie, v dospeláckom živote sú to napr. kadejaké otravné platby).

pokiaľ máte pocit, že ľudia stále robia to isté, ste na veľkom omyle – každý sme iný (našťastie) a život sa mení každým dňom – práve o to poznané, prežité, precítené, a to bez ohľadu na to, či ide o dobrú či zlú skúsennosť.

určite sa môžete vrátiť do praveku, zahoďte všetko čo máte včítane oblečenia a vráťte sa do lona prírody, naučte sa prežiť bez tzv. vymožeností civilizácie.
a môžete porovnávať, čo vás viac napĺňa – hšadanie cesty v tejto dobe, alebo prežitie v praveku, veľký rozdiel medzi tým nie je (len metódy prežitia sú iné).

dobu, v ktorej žijeme, si bohužiaľ vybrať nemôžeme, ale môžeme ju vo svojom okolí tvarovať, meniť, prispôsobovať.
a o tom to je.

;-Q

Kyril Čouda

Život je o tom, umět se prosadit a přežít v takových podmínkách, jaké zrovna panují. Úspěšný člověk se přizpůsobí těm podmínkám, které mu svět postaví do cesty, ti kteří se nepřizpůsobí budou semleti. Momentální podmínky na světě jsou takové, že musíš splňovat to co od tebe společnost očekává, aby tě přijala. Máš na výběr, žít ve společnosti nebo mimo ni. Mimo ni pravděpodobně nepřežiješ dlouho (člověk je stvořený pro život ve společnosti) a abys mohl žít ve společnosti musíš pro to něco udělat. Chodit do školy, naučit se v ní to co potřebuješ a zbytek nějak překousat. Já jsem se začal učit až na střední, ale do té doby jsem měl vždy za jedna. To co nepotřebuji umět se prostě těch 7 hodin neučím, ale opíšu to. To co potřebuji a zajímá mě to, se učím i sám. Musíš si stanovit cíl a za tím si jít. Zhodnotit co k němu potřebuješ a začít to plnit. Zároveň mít plán, kdyby ti to nevyšlo. Pokud se na tím zamyslíš a promyslíš to, zjistíš, že k většině z věcí, kterých bys chtěl dosáhnout, potřebuješ kontakty. Kontakty máš jedině, když jsi začleněn do společnosti. Aby ses začlenil, musíš být vzdělaný. Abys byl vzdělaný, musíš se učit. Nejsnazší je učit se ve škole. Pokud nejsi spokojený se školou, změň ji. Pokud se nedokážeš soustředit ve škole, zkus psychiatra. Vypadá to, že se umíš trochu zamyslet nad životem, ale zřejmě nemáš dostatečný rozhled. Zkus se zamyslet nejen nad tím, co chceš, ale i nad tím, co k tomu potřebuješ. Taky bych rád žil v pravěku, protože se domnívám, že bych se tam taky prosadil lépe. Já jsem ale tady a tak jsem se prostě přizpůsobil podmínkám v této době. Těším se, až tě po nějaké apokalypse potkám tam venku. Zajímá mě, jak na tom budeš, já se intenzivně připravuji :D, a věř mi, že například takové znalosti chemie a elektrotechniky se ti budou hodit stejně dobře, jako 2 namakané bicáky pravěkého člověka.

Kelt

Nikdo neplýtvá časem. Musíš si splnit povinnosti – mít základní vzdělání. Pokud budeš chtít studovat něco jiného – střední školu, nebo stát se dealerem drog, vše záleží na tobě, jak se rozhodneš. Máš k tomu svobodnou vůli. Taky jsem si myslel, že se učím zbytečné věci a dnes je mi líto, že jsem se je lépe nenaučil.