Proč neustále v Česku chybí lidi?

Zajímalo by mě,proč neustále v Česku chybí na práci lidi,tak to firmy nebo dokonce už i vinaři na vinicích nabírají cizince,kde nebo v čem je problém? https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=463069&sI­d=&mId= díky

Nejlepší odpověď
da ny

V celé Evropě chybí pracovní síly.
U nás desítky tisíc, jinde statisíce…(viz. „obecný přehled jedince“)
Firmy postrádají zejména méně kvalifikované pracovníky (námezdní), jindy specialisty a odborníky.
Často je práce tam, kde nejsou lidé… a naši lidé nejsou ochotní stěhovat se za prací, kde chybí ubytování nebo je předražené bydlení. Jsou vázáni k 1 místu, kde odkoupili od státu byty, postavili domy, pořídili byty na drahé hypotéky..
Tam, kde je nedostatek práce jsou byty neprodejné, případně utržený peníz nepokryje ani čtvrtinu ceny bytu v jiném místě.
Dalším důvodem jsou nízké mzdy, při nichž se některým lidem nevyplatí vydat za dojíždění např. 2 – 4 tisíce. Jsou na ÚP.....a sociálních dávkách.

Dokud se situace nezmění (ubytovny, podnikové byty, výchova učňů, důstojné mzdové ohodnocení), což mají firmy/kapitál ve svých rukách…
Evropané vymírají, pokud nebude mít každá rodina/žena 3 – 5 dětí…
… budou „… stále i neustále v Česku chybí lidi..“ na práci. V celé Evropě..
Někdy „pomohou“ zaměstnavatelům cizinci..
Jindy cizinci připraví o práci našince (to není jen „problém“ v Česku, ale v celé EU).

Další odpovědi
hapiky

Když máme tu nejmenší nezaměstnanost z celé EU.....ono to není až tak jednoduché. Na druhou stranu máme téměř nejnižší minimální mzdu také z celé EU, a to už o něčem napovídá. Já stále říkám, až bude práce dostatečně ohodnocena, lidí bude dost a dost......

Sebevědomí

Protože tu chybí podnikatelé, když lidé uvidí konkurenci budou zvedat platy a mzdy. Aby si udrželi zaměstnance. Takže čím více dobrých pracovních příležitostí, které lidi budou moci vykonávat, tím více by se měli zvedat mzdy. Podnikatel chce zaplatit málo a vydělat hodně. No a tak se jim to daří. Protože lidi tady nejsou moc nároční, chybí jim chtíč po vyšší mzdě. Nechají se odbít pár stovkami… a tak to u nás vypadá tak jak to vypadá. Třeba něco změní nová generace. Lidi zkrátka drží jazyk za zuby a dělají dál za pár korun. Lidi by měli chtít více peněz za svou práci, potom se budou zvedat mzdy. Jen nesmí chtít příliš mnoho. Jsem zvědav jak se situace bude vyvíjet. Lidi ze zahraničí od nás koupí naši kvalitní práci za pár korun a prodají ji za několikanásobně více. Tohle je realita. Ale nemáme se špatně, i když líp může být vždycky.

ivzez

Protože zaměstnavatelé dostatečně neplatí za odvedenou práci.

Lidé by se za prací i přestěhovali, ale nebudou se stěhovat za prací
za minimální mzdu. (Najděte si, jaké profese chybějí a na jaká místa
se najímají zahraniční zaměstnanci.)

dubraro

Lidí je dost. Chybí jen ochota jim zaplatit.
Dojíždění a stěhování za prací ve větším měřítku není možné, chybí byty, ubytování, doprava, silnice, parkování…

Ušel ventil

Protože tu máme smečku nepřízpusobivých ,kteří nikdy dělat nebudou ale zato budou sát socialní dávky , kdyby tito vyžírkové začali makat tak chybět zaměstnavatelům pracovní síla nebude chybět.

plebs

Při budování komunismu v nenáviděném socialismu byl počet dětí na rodinu 2,5, po velkém hedvábném sametu klesl na dlouhá léta na 1,3. Odborníci u koryt po sametu odmítli všechno co fungovalo, proto porodnost při budování kapitalismu patří k nejnižším v Evropě. Snižuje se generace, páry žijí také bez dětí, nebo raději s hafíkem, případně s jedním dítětem, proto se prudce mění hodnoty na hamty-hamty. Stoupá počet dětí narozených mimo manželství, stoupá počet interupcí ve prospěch stále mladší generace, stoupá i rozvodovost okolo 50%. Tudíž vyrostla nová generace, na prvním místě požitky všeho druhu na př. / úpravy tělesné schránky, sexuální dezorientace a.p. / a mamon. Tudíž národ, který si neváží dětí a starých s učedníky v politice a jejich právní kouzla, ve prospěch bratříčků a přídržtašek , bude zákonitě a zcela správně doplněn imigranty.

orestez

Chtěl jsem se na to zeptat včera po přečtení zpráv.