Avatar uživatele
Pokročilý

Proč Slovák nemá rád Maďara a naopak? V Česku je na toto téma mnoho vtipů, tak se ptám proč tomu tak je.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Raději Slováka " Slovenku "

Je třeba si uvědomit co nebo kdo je vlastně Slovák?Nejsem zdaleka takový nacionalista jako bývají oni,ale z hlediska historie-kdo je Slovák ?Stále se ohánějí proti někomu,ale většina hovoří plynně maďarsky.
Doplňuji:
Nebo romsky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Raději Slováka " Slovenku "

Na tuto otázku je od "čehůna" velmi těžká odpověď. V úvahu však určitě připadají
dva faktory:
- před první svět. válkou Slováci představovali pouhé etnikum ve velkém Uhersku, většina slovenské "elity" se hlásila a kamarádila s maďarskou šlechtou a zbytek národa /etnika/ považovala za podřadný a styděla se za něj. Jako pamětník nemohu nevzpomenout na pobyty v Bratislavě, kdy v obchodech se mnou personál hovořil slovensky, ale vzápětí mezi sebou brebentil v maďarštině. Bylo to velmi nepříjemné až provokativní.
- Slováci při své mentalitě k tomu, aby se sepěli a patřičně sešikovali masy vždy potřebují virtuálního nepřítele. Dříve to špatné nejčastěji přiřazovali na adresu Čechů, dnes jsou terčem jejich nesnází Maďaři. Je to dáno i strategií jejich politiků, kteří takto odpoutávají pozornost národa od vnitřního marasmu kamsi navenek, ale také jejich přílišnou nákloností získávat výhody za každou cenu - viz historické výkřiky á-la "nechť žije Slovenský štát", nebo " Češi běžte domů, dost bylo Čechů" atd. Mám je docela rád, ale jejich některé kroky snad lze odpustit, nikoliv však zapomenout!!!


Avatar uživatele
Stříbrný

Raději Slováka " Slovenku "

zase až tak horké to není, mění se to od každého člověka individuálně, někomu vůbec nevadí, někdo je s nimi nesmiřitelný nepřítel... sestřenka si vzala Maďara a myslím, že se snáší celkem dobře :D :D


Avatar uživatele

Raději Slováka " Slovenku "

Doplňuji:
Slovák je Slovan, jako Čech, já jsem taky původem Slovenka, neumím ale maďarsky a NEJSEM ROMKA-to jen tak na okraj pro Bohemica!
Slováci je nemají moc v lásce proto, protože Maďaři si myslí , že každý musí umět jejich řeč, že je to snad povinnost každého člověka, na mě se Maďarka taky obořila, když jsem jí naznačila, že neumím její řeč a to prosím byla prodavačka ve slovenském obchodě! Proto je nemají rádi, mladý lidi vědí houby, co bylo za první republiky, ani na tom nezáleží, většině slovenského národu vadí, že oni se nad nimi povyšují, tedy Maďaři nad Slovákama, v tom je problém, ...asi jsem zvorala malá a velká písmena, nad tím si teď lámat hlavu nebudu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Bohemica: Tvá odpověď na tu položenou otázku je nejen urážlivá, ale navíc úplně nesprávná. Tak se neoháněj odborností.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Jinak celou otázku považuji za závadnou, promiň autore otázky. Podsouvá domněnky o jakémsi plošném nacionalismu a chybí tam přinejmenším možnost jiné odpovědi.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Je to podobné, jako by ses zeptal, proč Čech nemá rád Němce a nedal na výběr nic jiného.

Avatar uživatele

anonym

manon se ohání najednou pravidly,které dosud neuznávalo,naopak je beztrestně porušovalo.Ve většině dnešních odpovědích i v zadané multiopakované mamon otázce o rozdělení Československa jsou názory podložené zkušenostmi a znalostí historie celkem dost jasné.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Jasné je hlavně to, že máš silné sklony k nacionalismu a šovinizmu a tendenci si historii, resp. to, co si lze o historii někde přečíst, vykládat po svém (což je poměrně běžné, takže o to nic). No a tvé zkušenosti...zřejmě se kdosi kdysi někde u maďarsko slovenských hranic dotkl Tvého ega a od té doby jsi znalec slovenské otázky... Jak smutné.

Avatar uživatele

anonym

bla bla bla jako vždy,jen plky a fakty nepodložené invektivy a osočování...Tahle karavana kráčí už dlouho,ňafálci vždy byli a budou...

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

bohemica: Říct, že většina Slováku hovoří plynně maďarsky nebo romsky může jen někdo, kdo o této zemi nic neví.

Avatar uživatele

anonym

A to já právě nejsem.

Avatar uživatele

anonym

Ano, princip potrefené husy stále funguje,protože závadných nebo opakujících se otázek jsi v poslední době zadalo ty,manon už dost.Zkus vymyslet novou neotřelou neopakující se otázku nebo zkus odpovědět na jakoukoliv odbornou otázku dobře.O nic jiného tady nejde.Nebo alespoň dosud nešlo...

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.