Mirdas

Proč tomu bylo jinak ?

Když se chtělo osamostatnit Čečensko, proč Rusko nepostupovalo stejně " demokraticky " jako v případě Krymu ?
Doplňuji:

Opravdu nechápu v čem Rusko ustupuje západu, když vojensky obsadí země které se jim zrovna hodí.
_

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Tak důvodů bude spousta ale jeden poznatek je, že Krym chtěl do Ruska kdežto Čečensko od Ruska. Je rozdíl zda se chceš odtrhnout nebo připojit.

Další odpovědi
MK44

No, právě. To je ta demokracie po rusku! ;-(

A nejde jen o Čečensko. Jste-li mladší ročník, zkoukněte například, jak to vypadalo při vyhlášení samostatnosti pobaltských republik v roce 1918 a 1991. A přidejte si rok 1939.

Konec konců – Dubček v Československu v roce 1968 se ani odtrhnout nechtěl…

Doplňuji:
Nějak se mi vybavil citát z Kolji: Kradete kufry a cizí území.

Kelt

Otázka ze zeměpisu. S kým sousedí Rusko.
Odpověď. S kým právě chce.

Lamalam

Protože v Čečensku by referendum nedopadlo podle představ Ruska.

Reezo

Rusko není demokratická země.

mosoj

Je třeba pochopit že Rusko už západu dál ustupovat nebude. Nic jiného mu nezbývá. Přečti si něco o tom co se děje nyní v Libanonu, ale v našich médiích to nehledej.

Doplňuji:
Oni je možná obsadí. Američané je ještě rozbijí a zabijí tisíce nevinných lidí.
Chápat nemusíš, oni se dohodnou.