Avatar uživatele
Zlatý

Proč si nemůžou majitelé restaurací rozhodnout jestli jejich restaurace bude kuřácká, nekuřácká, nebo...

...kuřácká i nekuřácká zároveň, dát si na dveře patřičnou cedulku, a zákazníci ať si vyberou sami, kterou restauraci budou chtít navštěvovat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

No, holt už nám to rozhodl hloupý zákon. Do restaurací nechodím, takže jako kuřákovi mi ten zákon nevadí, ale vadi mi z hlediska, že omezuje lidskou svobodu a lidská práva. To mi vadí hodně. A taky mi vadí hloupost našich politiků, kdy nejprve museli restaurace budovat příčky a oddělit místnosti na kuřácké a nekuřácké na vlastní náklady a za dva roky přijde nějaký pako poslanec s naprosto nesmyslným návrhem kouření zakázat úplně. To je proti veškeré logice a selskému rozumu.
Následky předpokládám ve zdražení jídel a pití v restauracích, protože kuřáci v nich zkrátí svůj pobyt na minimum času a ti, co budou chtít kouřit venku, tak je to taky nebude bavit, méně vypijí a budou ztráty z tržeb, což se promítne do státního rozpočtu a třeba se zvýší daně:-((
Doplňuji:
Ano zzzzz, lezeme do zadku EU, a čím dál víc jim dovolujeme mluvit do našich státních záležitostí. Velká chyba, že lidé hlasující pro vstup do EU si tehdy vůbec neuvědomili, že budeme EU podřízeni a že všechny požadavky a nároky naší malé republičky, která naprosto postrádá osobnosti ve vyších pozicích, budou smeteny ze stolu EU jako všivá pavučina:-((

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Možná že majitelé restaurací uvedou provozovnu jako soukromý klub a zákon bude na ně krátký.
Vidím to tak,že budou prosperovat moderní a cenově vyšší typy restaurací,které budou spíše ve velkých městech v turistických zonách,nebo v blízkosti kancelářských komplexů.Neumím si představit venkovskou zábavu třeba hasičů, kde budou chtít lidi tancovat a kouřit budou muset před hospodou.Také nevím když půjde nějaký těžce pracující dělník z práce na pivo a nebude si smět zapálit cigáro k pivu.Dopadne to tak,že někteří budou pít na ulici a bude všude nepořádek.
P.S. Na můj avatar se nedívejte,do hospod už skoro nechodím a vykouřím tak tři denně,někdy nekouřím vůbec.:-)


Avatar uživatele
Zlatý

Protože lezeme do zadku EU:-(((


Avatar uživatele
Stříbrný

Náš právní řád neumožňuje obchodníkům vybírat si, kterou skupinu osob bude obsluhovat a kterou ne (ano, může odmítnout jednotlivce, ale nemůže a priori odmítat celou skupinu osob, byla by to diskriminace). A občané mají ústavou dané absolutní (tj. nelze ho omezit) právo na zdraví, zatímco právo na kouření je právo na kratochvíli. Čili kam přijde někdo, kdo v danou chvíli nekouří, má právo na zdravý a čistý vzduch. Z tohoto důvodu nemůže být pouze kuřácká restaurace - nebyla by naplněna jedna z výše uvedených skutečností.

Sám si nejsem jistý, která varianta (musíš obsluhovat všechny vs. obsluhuj koho chceš) je lepší. Obě mají jistá rizika pro společnost a já asi nedokážu posoudit jejich společenskou nebezpečnost.


Avatar uživatele

Však oni ty český bysnysmani něco vymyslí,jak obejít zákon,prachy a drogy (legální) vládnou světem.


Avatar uživatele
Stříbrný

ano, přesně...tomu se někdy říká "svoboda a demokracie"
Doplňuji:
no tak budem chodit hulit na WC jako na gymplu...


Avatar uživatele
Zlatý

Asi to není tak jednoduché, majitelé restaurací budou chtít mít zisk a proto by chtěli mít restauraci pro nekuřáky i kuřáky.
Kuřáci jsou v kouření společenskou menšinou, tvoří jen třetinu české populace. Podobně jako u lidí s odlišnou barvou pleti či odlišnou sexualitou, bychom zřejmě měli usilovat o inkluzi kuřáků do většinové společnosti a zároveň hájit jejich právo na sebevyjádření. V praxi by tedy měli mít možnost trávit neomezené množství času s nekuřáky, aniž by přitom utrpěla jejich potřeba se cigaretami pomalu zabíjet. V inkluzi kuřáků je ale menší problém. Svými cigaretami totiž zabíjí i všechny ostatní ve svém okolí. :-(
http://a2larm.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

bo zákon...
tady je asi zbytečné o čemkoliv diskutovat, protože s tím nikdo z nás nic nenadělá...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

marci1: jasně, ale nekuřák má přece právo se rozhodnout, jestli do takové restaurace chce jít, nebo nechce, stejně jako chlap kterej chce jít do hospody, a vidí tam 20 zpocenejch zedníků, se může rozhodnout jestli tam chce jít a nebo nechce jít, a jestli nechce, tak prostě nechce, a pokud neumytý zedníci majiteli budou kazit kšefty a nikdo jinej tam v tu dobu nepáchne, tak sám usoudí že je dobré vyvěsit na dveře cedulku, že kluci se musí po šichtě umýt a patřičně ustrojit, jinak mají šlus, protože mu odhání zákazníky, ale není proto přece potřeba, aby se to vyhlašovalo nějakou novelou zákona..

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4945
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2420
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.