Mp2

Proč si lidé dávají bílé ručníky do zadních oken auta?

Nepomáhá to ničemu, dokonce ani pocitově.

Není to proti slunci a nepomůže to ani proti zahříváni interiéru.

Bohužel nikoho z lid i, kteří to dělají neznám, abych se zeptal.

Díky za objasnéní.

Nejlepší odpověď
kodl67

Třeba aby nesvítilo slunko na děcka.

Další odpovědi
cukrar

Místo sluneční clony. Je to proti slunci

Pepa25

Nejsou to ručníky, ale bílé dětské látkové pleny (dnes sice skoro všichni používají jednorázové plenky, ale klasická bílá látková z předchozích generací zůstala skoro v každé domácnosti a kolem dětí se užije na rameno při odříhávání atd.). Je to po ruce a proti slunci to aspoň trochu brání. Stejně jako u kočárků.
P.S. Zadními okny předpokládám zadní boční okénka. Že by si někdo zakryl výhled dozadu, jsem ještě neviděl.

Kepler

Protože ti blbečkové nemají na vnější protisluneční clonu. Trochu to pomůže, když lidem na zadních sedadlech praží nízké slunce zezadu na hlavu. To je asi tak vše. Jinak si jen částečně znemožňují výhled dozadu, což je dost tristní.

elkon

Nikdy jsem to neviděl.

Klaproth

Najezdím skoro 25 000 km ročně a tohle jsem nikdy neviděl.