Disraeli

A proč je nebe modré? A jak se rodí děti? 😅 A proč máme dvě ruce? ;) A proč je Putin plešatý a Pavel není? 😅

Pellegrini je Babišův zplozenec (to je tajný), maj stejný geny a navíc jsou spřáhlí. Ještě spolu s generálem Pájou, se kterým jsou „protivníci“ jen na oko. Je to součást větší hry, jejich dúmyslného intrikaření. Maj v úmyslu svrhnout vlády i parlamenty, obnovit Československo v novém oligarchickém uspořádání v „Res privatae“. A dobýt Polsko. A konfiskovat majetky. A uzavřít dohodu s Ruskem. A už uzavřeli tajné spojenectví s Orbánem, ale toho maj v úmyslu zradit a prodat Maďarsko Putinovi. A nakonec to vše hodit na Kalouska. 😅

A proč by ne? Oba jsou to lidi (stejný druh), oba jsou schopni mít názor, oba jsou to politici, oba bývalí ministři a premiéři, oba ze stejného prsotředí, oba „víceméně“ populisté atd. Navíc je to stanovisko, u kterého není nijak nepravděpodobné, aby ho někdo nezastával (kolikrát je to buď, a nebo..). Taky proč by nemohli, když plno lidí (jednotlivci, dokonce celé skupiny a davy) mají stejné smýšlení a mentalitu? :O Plno lidí, co se ani nezná, sdílí stejná stanoviska, postoje, podobný světonázor atd. NIC NEZVYKLÉHO.
Předpokládáš, že nějaká taková podobnost není možná nebo že je přímo vyloučená? Je docela normální, běžné. Nemluvě o postojích populistů, politiků kteří si volí, zda budou zastávat to nebo ono. A zde je to otázka (skoro) stejné politiky, podobného smýšlení. Najdeš to i jinde v Evropě. Jsou zde tendence NĚCO zastávat a něco si vybírat. Některým je bližším to, některým ono. Různá stanoviska jsou si podobná – souvisí spolu. Tak je prostě možné i pravděpodobné, že jedinec zastávající TO bude zastávat i ONO a že se najde ěnjaký další jedinec s podobným smýšlením. ;) Žádná věda.

Byť to nemám rád (je to zjednodušující, zavádějící, zkreslené), jsou tu vždycky dvě varianty, dva hlavní protipóly. Pravice – levice; eurohujerství – euroskepticisimus; liberální ekonomika – „sociální“/re­gulovaná; kapitalismus – komunismus/so­cailismus, pro Rusko – proti Rusku (totéž USA, Čína atd), demokracie – diktatura (asi nejhorší a nejnesmyslnější zjednodušení – ale co už); pro-globální – anti-globální (pro tuzemský), multikulturalismus – nacionalismus pro Izrael – za Palestinu; dva postoje v případě napadení spojence (okamžitě pomoci – s_át na něj ;), konzervatismus – liberalismus, progresivismus vs zdravý rozum, centralizovaný stát – decentralizovaný, atd atd. A jak už jsem zmínil, můžou spolu ty různá stanoviska souviset, někdy ze sebe i vyloženě vycházet.

Další odpovědi
Pepa25

No, socani, co bys chtěl …

zjentek

Bo názor mají a bo názory jsou jako zadek- každý má jenom jeden. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Že jsou si ti dva v názorech podobní (což čistě tvůj názor) je náhoda, ovlivněná výhradně osobním prospěchem, maskovaným za jakousi ideologii.

S tebou jmenovanými to máš v podstatě to samý, jako třeba tady na webu. Tady taky přijdeš, třeba, za deset let a na tvé otázky toho času položené se ti dostane naprosto stejných odpovědí, jako na tvé zcela jiné dávné otázky někdy před dvaceti lety (budeš to tak vnímat zatímco třeba tvůj slepý patron filípek si po celou tu dobu bude představovat jak je zde vše barvité a košaté a vzkvétající). Proč? Bo někdo zde MÁ NÁZOR 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Jiřík je to docela paradox ovšem odpověď zde zní: NEŘEŠ, VŠE ŘEŠÍ SMRT. A do té doby názor prostě máš. Bureš, Pávek, Filip, Lojza z Horní Řitě, ty taky. Klidně ho můžeš i prezentovat, žádný problém 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️ (a když nic, tak se za něj pod jiným nickem pochválíš alespoň v diskuzi a poklepeš se levačkou po pravým rameni). 👌

Tonda Káňa

Protože oba mají v mnohém pravdu. Víc za tím nehledej..