Avatar uživatele
Stříbrný

Proč se zdražování dálniční známky odůvodňuje vyšším počtem kilometrů dostupných dálnic?

S novou dálnicí přibude přece její tamní klientela, která bude za užívání o to více platit, která dřív, když tam dálnice nebyla, neplatila. Mimo to, potřebuji-li jezdit stále stejné trasy ve své lokalitě, tak mi je možnost jezdit po novém kusu dálnice na druhé straně republiky, slušně řečeno, ku ničemu.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

A na to jsi přišel jak??? Už od r. 2012 je cena stále 1500,- / rok pro vozidla do 3,5t. S ohleden na inflaci je to vlastně ZLEVŇOVÁNÍ!!!

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/ D%C3%A1lni%C4%8Dn%C3%AD_poplat ek


Avatar uživatele
Zlatý

Zatím nevím o tom že by se zdražovala.

Pokud to vezmem obecně, že se někdo snaží zvýšení protlačit a argumentuje... No tak proto že zkrátka nějaký argument potřebuje ;-)


Avatar uživatele
Stříbrný

... blbost vše ...
a) dálniční známka se nezdražuje
b) zpoplatněné dálnice spíše ubývají, tím, že se některé úseky nezpoplatňují ...
c) není to dálniční známka, ale parkovné ...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

@edisone, co to zase zkoušíš, vždyť navyšování poplatku je z tabulek, i odkazu co jsi poslal, zcela evidentní, to že se s tím zrovna teď nehlo, když je D1 v takovém stavu, na faktu nic nemění. To ani nezmiňuji toto:
"Důvodem dvojnásobného navýšení cen mezi roky 1997 - 1998 byla potřeba získat prostředky na opravu komunikací po povodních 1997. Toto navýšení bylo vládou deklarované jako dočasné opatření. " Vidíš snad někde pokles zpět?

Avatar uživatele
Bronzový

Arne1

Ano, povodňová daň. Nějak se k tomu politici nechtějí vyjadřovat a novináři taky drží hubu.

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Tak znova: Od r. 2012 je cena STEJNÁ u ročních osobních. Ano, je to naprosto evidentní. Dále je třeba si uvědomit taky inflaci, růst cen i mezd. Začni porovnávat poměry a ne absolutní čísla. Za totáče to bylo přeci úplně zadarmo, znamená to tedy že s první známkou byl nárůst nekonečný, žeano...

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Tak znovu, od zavedení poplatek narostl mnohokrát, vždy s podobným odůvodněním. Ptám se na obecnou situaci, zrovna tak nám otloukají o hlavu, že cena zůstává stejná, ale můžeme jezdit po více kilometrech dálnic, to ale přece opět naráží na stejnou logiku, ty nové kilometry by měli zaplatit především ti noví, co budou nové úseky využívat a tedy výnosy z výběru navýšit. A to, že se poplatek nezvýšil je dáno jen tím, že je D1 po odborné údržbě v průběhu předchozích 30 let v tak bídném stavu, v jakém je, včetně průjezdnosti. Druhý aspekt je, že pošilhávají po jiné možnosti výběru, jak nám vytáhnout z kapes peníze, ovšem pokud to bude i u osobáků od kilometru, opět argument, že můžeme jezdit po více kilometrech dálnic, pohoří.

Naprosto evidentní je, že kdyby tady nepostavili dálnici komunisté, tak s dnešním tempem nestačíme dálnici D1 ani opravovat, na jednom konci skončíme a jinde můžeme začít, naprosto to neodpovídá dnešním požadavkům na takto vytíženou dopravní tepnu. Smutné též je, s jakou pompou se jásá nad výběrem ze zavedeného mýtného, ale lidi si vůbec neuvědomují, že to nakonec budou muset zaplatit opět v ceně dodaných výrobků a služeb, nikde jinde se ty peníze nevyčarují. Tak že asi tak. Vystup tedy ze své bubliny a zkus se dívat na věc komplexně, stejně jak směřoval můj dotaz.

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Tak především teď píšeš o něčem jiném, než jak je položen dotaz: "Proč se zdražování dálniční známky odůvodňuje vyšším počtem kilometrů dostupných dálnic?" A já Ti opakuji, že dálniční známka od r. 2012 svou cenu nezměnila!!! Dálnice taky není jen D1. A ze známky se nehradí jen dálnice. Společně s dalšími příjmy jsou pak peníze přerozdělovány de-facto do celé silniční sítě. A pak si představ to zdražení na německých dálnicích, až to přijde... A to přijde, to si piš.

Avatar uživatele
Stříbrný

Mc Merkurion

... kdyby tady nebyli různí ekoteroristé, jako například děti země, byla by už dávno opravená >>> z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že kvůli těm blbcům se jeden úsek několikrát odkládal a co si vymysleli za požadavky, to by jeden čuměl ...

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 920
Stříbrný cukrar 811
Zlatý mosoj 752
Zlatý Kepler 524
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 374
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý led 279
Zlatý Lamalam 278
Zlatý Hlada 266

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.