Kepler

Proč se všeobecně nedoporučuje jednou rozmrazené maso znovu dávat do mrazáku?

Možná to taky znáte: necháte to rozmrazit, pak si to rozmyslíte nebo se k vaření ten den nedostanete a vše odložíte na neurčito. Takže po jednom dni zase zpět do mrazáku. Já jsem tedy nějaký rozdíl mezi jednou a dvakrát rozmrazeným masem nezaznamenal.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Mám stejnou zkušenost jako Ty. Údajně může být problém, že se prý nějak rychleji mohou namnožit nebezpečné bakterie. Ale pokud je nepoužiješ na klasický „tatarák“ a maso pak opět dobře tepelně upravíš, tak nemůže být problém. Podle mne žádné zdravotní riziko není, nikdy jsem se s tím nesetkal.
A v každém, dokonale tepelně zpracovaném mase, podle mne, žádné bakterie být nemohou.
A na nějakou podstatnější změněnu ani struktury a ani chuti jsem zatím nezaznamenal.
Ono existuje mnoho různých názorů a „teorií“.
Třeba i má švagrová odmítá jídlo i ohřívat. Což je podle mne rovněž nesmysl. Mnoho jídel, zejména gulášů a i omáček i některých polévek, jsou chuťově lepší mnohdy až další den a ohřátých.

Další odpovědi
Questman

Zdravím,
obecně, už při prvním zmražení prakticky čehokoli se naruší struktura dané potraviny, při druhém zmražení se tvoří větší krystaly a dál narušují strukturu jídla.
Po druhém rozmrazení už je z původní struktury jídla zachováno jen málo, takže například bílkovinné vazby, vláknina, škroby apod. už v jídle prakticky nejsou přítomny, případně se z něj při tepelné úpravě snadno odplaví/vypaří. Nemluvě o významně horší chuti, především u masa, kdy jsou narušená vlákna svaloviny a maso tak snadno při úpravě zatuhne.

zjentek

Nevím. Až budu mít mikroskopické vidění, budu to řešit. Zatím co nevidím, to se neděje/není.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Taky jsem žádný rozdíl nepoznal. Asi by se to muselo rozmrazit aspoň 20 krát a pak zkusit jestli se pozná nějaký rozdíl.