Syd

Proč se ve filmech řidiči furt otáčej na spolujezdce?

Chápu, že neříděj doopravdy, a tak si to můžou dovolit, ale přece když hraju, že řídim, tak hraju, že řídim, a kdybych řídila doopravdy, tak se přece taky nemůžu dívat půlku času na spolujezdce, klidně několik sekund v kuse, jen kvůli tomu, že na mě mluví. Je to pak strašně nerealistický.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je to hrozný, a já vždycky čekám, kdy to auto naboří. Říkám řidiči- Koukej před sebe! a moc to prožívám.

Další odpovědi
Kelt

Taky jsem psal otázku na podobné téma. Asi je to záměr režiséra, možná je tam důležitý výraz tváře řidiče a pod. Ve filmu je možné všechno. Takže kdyby ten řidič se držel za hlavu a že auto jede samo, tak to by nikdo nevěřil.

aliendrone

Spadá to do stejné „logické“ kategorie, jako klasické hororklišé, kdy se ohrožená parta ROZDĚLÍ a „nejslabší kus“ (obvykle malá blondýna) se automaticky jde SAMOTNÁ podívat do totál černého tunelu, „co to tam chřestí“. ;) :D :D

led

„Akce! Člověče, nečum jenom dopředu, otáčej sa, koukej do stran… nebuď jako dřevo. to sem můžou posadit nějakého macka Pu! Já tě potřebuji akčního, ne jako funebráka na veselce!“ Myslím, že krátka ukážka tvorivého záchvatu režiséra pri pohľade na herca za volantom ťahaného auta, stačí…

zjentek

A tohle dělám běžně v praxi, když mě stará v spolusedle vytočí a je mně celkem putna, jak a kam auťák pojede a jí zjevně taky, bo nemíní a nemíní ubrat plyn, jen kdáká ty svý pravdy a to je všechno! Normálně to funguje, asi nějakou vyšší mocí, že se nikdy nic nestane. Je třeba nejprve vyzkoušet a pak se ptát.

nyjono

Kdyby byly Fe filmech nerealistické scény pouze při řízení aut, to by bylo super.
Bohužel, Fe filmech je nereálných scén mnohem víc.

plebs

Je to návod pro novice a telefonisty za dvě vteřiny při 50 km rychlosti / při čučení jinam / ujede asi 28 metrů při 100 km jednou tolik proto je možná na prodej množství autíček s natuněným zadkem

xiperio

Dělá to, co má ve scénáři. I v autě se odehrává nějaký děj a kamera to snímá tak, aby to bylo pro diváka co nejlepší. No a pokud je tam nějaký dialog nebo cokoliv jiného, tak no natáčejí, aby se na to dalo dívat.

Rocker

Taky mi to přijde ujetý.Stejně,jako když po několikahodinové jízdě vylezlou z auta v zimní bundě a čepici.

cochee

Filmové klišé, stejně jako neustálé, kolikrát až hysterické, pohyby volantem – v tom byl specialista třeba Belmondo, nebo starší verze Bonda třeba.

paul1

Jednou jsem takto také zhřešil. Je to už dávno, vezl jsem do nemocnice manželku a jejího bratra. Tchýně byla vážně nemocná, dostala plicní embolii. Viděl jsem, jak jsou oba skleslí, tak jsem se snažil je trochu rozptýlit. Měli jsme tenkrát ojetou T-603/2, tak jsem na to šlapal a řezal zatáčky, kde to jen trochu šlo a při tom jsem se snažil nějak konverzovat. Při cestě zpět to samé. Tchýně se z toho později nakonec dostala a ještě hezkých pár let požila.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

aliendrone " „nejslabší kus“ (obvykle malá blondýna) se automaticky jde SAMOTNÁ podívat " ona totiž vie, že tam uvidí roztraseného aliena, ktorý pri pohľade na jej blond vlasy, mohutné prsia okamžite stráca svoju silu a prchá ako myška do mačacieho košíka…

aliendrone

led>>> Ó nedostižně vysoko postavená na piedestalu krásy, blond vlasy (nic proti) na mne NEFUNGUJÍ, jsem na černovlásky. Ale ohledně těch mohutných předností… inu je fakt, že občas při pohledu na ně se cítím slabší v kolenou, byť (BOHUŽEL!) s postupujícím věkem čím dál tím méně. Ovšem zabělý útěk NEPŘICHÁZÍ V ÚVAHU, je to právě NAOPAK pobídka k nezadržitelnému ÚTOKU! ;) :)

Taxemi zdá, že Vaše věštecká koule by protřebovala pořádnou údržbu, bo jestli to takhle půjde dál… ;) :D :D

Ametyst

zjentek: Z tvého komentáře nepoznám, kdo řídí a kdo se veze. 🙂

zjentek

JJ, TO JE ÚČEL (; d; d;

Dochy

😉
Jako řidič už jsem jednou spolujezdkyni vysadil. Právě když jsem si během hádky uvědomil, že už mi začíná být jedno kam to auto pojede…

aliendrone

Dochy>>> Trochu jsem se zasnil…
Hele, co kdybys vzal moji mladší starší sourosemetriku na projížďku, řekněme kolem VALMEZU? ;) :D :D

Dochy

Teď marně vzpomínám odkud vlastně váš rod pochází. Někde z Plejád? Já jen aby se nevrátila moc brzo… Jinak samozřejmě beze všeho, přibližovadlo čerstvě po technické, dveře fungují.
Škoda, že ses neozval dřív, včera jsem jel přes UhoBrod, mohli jsme to sfouknout v jednom.

aliendrone

Dochy>>> Popravdě spíše spoléhám na tu valmezskou lokalitu, přeci jen víme, KDO tam žije a s trochou štěstí… Kdepak UhoBrod. ;) :D :D

Ametyst

Hm, dyť je to jedno. 🙂