JežíšKristus

Proč se v médiích uvádí, že rok 2021 byl náročný?

V minulých letech jsem tento fenomén nezaznamenal, vždy se mluvilo o tom, co se všechno zvládlo a nezvládlo, až pouze tento rok všude slyším, že byl náročný rok. Však průměrná mzda narostla o 10 %, akcie i krypto parádně rostly i o stovky procent, takže finančně výborný rok. Ohledně covidu se jen stačí naočkovat a vzít si respirátor. Očkování tu je už po desetiletí, a respirátory nosí Japonci – turisti po Česku už roky – tj. není to nic náročného. Za mě to byl fajn rok =)

Nejlepší odpověď
Kelt

No proč, abychom si řekli, jak jsme dobří, co jsme všechno zvládli a že díky skvělému vedení se nemusíme ničeho bát. Ti nejlepší vydrželi a určitě zvládnou toho více. Pochvala vždycky potěší.

Další odpovědi
Kepler

Ano, mzdy rostly, ale ty rostly i v Řecku, které by bez pomoci EU zkrachovalo. U nás zkrachovali jen někteří živnostníci a teď už se projevuje zdražování všeho, normální občan nedosáhne na důstojné bydlení, drasticky se zdražily energie. Takže já to tak optimisticky do budoucna nevidím. Dobře už bylo.

paul1

Náročný byl určitě pro ty, kteří chytili covid a měli horší průběh.

da ny

A nemůže být Vaše úvaha poněkud krátkozraká? („…mzda narostla o 10 %,…“, „…jen stačí naočkovat a vzít si respirátor…“)
Nežijete přece na jiné planetě, nebo jste „Mimoň“? ;D
Vy jste nezaznamenal nárůst cen o desítky, až stovky % mnoha výrobků a komodit v ČR a ve světě?
Problémy se sklizní úrody, dopravou výrobků/potravin. Existenčními problémy mnoha zdejších živnostníků. Volby a změny v politice v mnoha ztamích, během letošního roku. Do toho pár přírodních katastrof, které, opět připravily lidi po celém světě o život, střechu nad hlavou, o živobytí. Atd. atp.
Rok 2021 byl plný náročných změn. Plný omezení, nařízení, příkazů, dotýkajících se lidských práv a svobod.
Pro jedny úspěšný (zisky a byznys), pro jiné byl zklamáním, ztrátou jistot, zázemí, úpadkem, ve větší míře, než jiné roky.

Emefej

Ježíš > dej nějaký příklad akcií, které rostly o stovky procent.

JežíšKristus

https://csimar­ket.com/market­s/Stocks.php?da­ys=ytd&=
Mmex Resources Corporation vyrostlo o 339 tisíc procent a další desítky akcií rostly o tisíce procent.
„Konzervativní“ S&P 500 index vyrostl o 27,7 %, což je oproti klasickým 10 % strašně moc.

Emefej

MMEX byl před rokem na 1USD, teď je na 0,34 USD. Když vstupovali na burzu, začínali na 25 000 USD.