zjentek

Proč se v ČR lidé všeobecně málo zajímají o střelné zbraně a obrannou střelbu?

Tak jsem se podíval na současnou statistiku. Vypadá to, že lidé Česka vlastní jen zoufale málo zbrojních průkazů, jen zoufale málo funkčních střelných zbraní a jen velmi zřídka, spíše sporadicky chodí na střelnice střílet či trénovat střelbu.

ČÍM to může být, jen tuším. IMHO, stále tak nějak jaksi pevně věří, že je zde někdo, kdo je, řekněme houfně, stádně, chrání, jako tomu bylo za minulé totality (kdy přímé ohrožení života/životů jednotlivcem této společnosti vůči komukoli s úrovní onehdy zřízené společnosti bylo prakticky nereálné, spíše scifi). A nemyslí žádného Boha, protože lidé Česka mají nejen málo zbraní, ale také zoufale málo Boha, našeho Pána. Myslí, že je chrání jakýsi neviditelný systém dobra a svobody. I když za bývalé diktatury byla právě tato diktatura sama tím, co vyšinutým pošukům s mindráky vhánělo strach do žil. Strach útočit bez zjevné příčiny. Za dnešní diktatury svobody už bohužel žádný podobný pach posledního soudu ve vzduchu lidově demokratické společnosti nevisí. Kdejaký „ee vul filip“ tady může vyjádřit své chtíče/potřeby a bůhví, kam až je takový schopen zajít, a kdo nebo co by těmto dezolátům mohlo vehnat pachuť strachu do žil dnes, toť nobody care. Každý odvrátí zrak, hledí jiným směrem. Přitom dezolátovi stačí, když slušní lidé nedělají nic. 🤷‍♂️ Resumé: Národ Česka střelba nebere, IMHO protože věří, že je ochrání, dávno již chrání a chránit vždy bude neviditelná ruka spravedlnosti lépa a více, než jejich vlastní zbraně (i kdyby to měly být holé ruce) a tomuto český národ neskonale věří a věří a k této víře chová bezpodmínečnou lásku. A to i kdyby tato ruka uměla vydávat líbivé tóny, měla třeba vousy napadené svrabem a fialovou barvu. A co vy na to. Také jste odevzdali svou vlastní osobnost do moci jakési té „ruky spravedlnosti“, kterou na př. zjentek marně teprve hledá, zatímco se silně zabývá ochranou vlastní osobnosti bohužel na vlastní pěst? Co je dobro a zlo? Je ku prospěchu bát se, či být obáván? Nebo znáte jinou, TŘETÍ MOŽNOST? Haré Krišna 🙏

Nejlepší odpověď
Emefej

Neřekl bych. Na obou střelnicích, kam pravidelně chodím, si musím termín rezervovat týdny předem, je stále plno.

Další odpovědi
aevul

Neřekl bych zoufale málo. Podle wiki jsme 64. stát na světě a 30 v Evropě (jestli jsem počítal správně). Mohlo by být líp, ale i hůř. Nicméně, není to rozdělené do kategorií zbraní nebo skupin zbrojního průkazu, takže taková statistika je celkem o ničem.

Co se mne týká, spoléhám na NATO v případě vojenského konfliktu a policii při civilním konfliktu. Ale jak říká jeden známý, protože nemůžu nosit vlastního policistu, nosím pepřák a P-07.

plebs

Podle průzkumu jsme bezpečný stát ovšem tasit kolt v prostoru kde je více lidí neb může dojít k odražení kulky je dost riskantní, plynovka nebo pepřák je dobrá věc ale pokud fouká k obránci větřík je to také problém.
Já nosím obranný granát kde při použití je silný zvuk výbuchu a jasný světelný záblesk a pokud útočník neb útočníci jsou dále v akci použiji druhý granát, který má ještě silnější zvuk výbuchu a rozprskne barevný oblak.

zjentek

Plebs kde je nosíš (((;

Já se šel vyčurat do OC Galerie v Třebovicích na wc kde krátce předtím u kabinek před pisoáry vystřílel bobík na bobíka CS náboje ale ostraha o tom nijak nevarovala prostě hajzlík běžně v provozu žádné větrání, otevřeno, tak po prvním divném pocitu u močení jsem čenichem pořádně nasál abych za pomoci smyslů eliminoval možnost nebezpečí a hádej co měl jsem pravdu tedy jsem se hned odporoučel k zemi kdy cestou mě ještě vzaly přes držku dvě stěny rohu kachlí plus před dopadem ještě extra pisoár taky do tlamy no nic oklepal jsem ho o podlahu schoval zpět, vyplazil se ven tam přešlo to divné brnění jako když se tělo nedokrvuje naštěstí jsem se nepochcal vše tedy dobře dopadlo 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ črdel- žádné překvápko.

aevul

64. stát v počtu zbraní na hlavu

zjentek

To celosvětově?

aevul

zjentek: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_zem%C3%A­D_podle_po%C4%8D­tu_st%C5%99el­n%C3%BDch_zbran%C3%AD

Seznam zemí podle počtu střelných zbraní uvádí údaje z roku 2017 týkající se počtu civilně držených zbraní jednotlivých státech (včetně závislých území), počty registrovaných a odhad počtu neregistrovaných zbraní. Země jsou seřazeny podle počtu zbraní na 100 obyvatel.