Viktorie II.

Proč se USA všemožně snaží pomoci Ukrajině?

A co od toho očekává?

Nejlepší odpověď
Drap

Nepomáhají Ukrajině tolik jak se zdá. Chrání svoji půdu. Ukrajina vlastní 1/3 černozemně na světě. 2/3 této ukrajinské černozemně je už v rukou amerických firem. Druhá stránka je, že se jim úspěšně daří dráždit medvěda a to je jejich národní sport. Co vše z toho budou mít, nedokáži odhadnout, ale Evropa na to doplatí.

Další odpovědi
da ny

„Válka“ generuje (někomu) zisky.
Studená válka se pozastavila jen na chvilku (Gorbačov).
Touha mít, vlastnit, ovládat a likvidovat nepohodlné (konkurenci) je silná a nebezpečná.
Někdo má možná zálusk na ruské území/bohatství.
Někdo chce možná porobit, podmanit, „zachránit“ „krvácející“ Evropu.

Ametyst

Rozšíření svého vlivu, po tom výprasku od pasáčků koz.

led

Ukrajina je kľúč od brány do Ruska. Cez Ukrajinu ázijské kočovné kmene dobývali Eúrópu. Cez Ukrajinu Európske vojská dobývali Rusko a cez Ukrajinu utekali späť.
Stáročiami známe obchodné i vojnové trasy spájajúce Európu s Áziou prechádzajú Ukrajinou.
No, ktorý dobrý obchodník, by nechcel získať takýto cenný zdroj svojho zisku.
Ukrajina krásny Geopoliticky bod, kde neplatia „zákony EU“, neplatia „zákony Ruska“, neplatia medzinárodné zmluvy, tento lán sveta s veľkými neobývanými plochami, kde je možnosť skrytých výskumov a testov úrody aj na susedovom poli bez nebezpečia svojho odhalenia. A hlavne bez ohrozenia svojho územia a obyvateľov a hlavne svojich záujmov, z cudzieho predsa (naša) krv netečie! Dnes je to bohatý zdroj príjmov, zásobáreň budúcich príjmov nielen na poli politiky, ale hlavne investičný dlhodobý zdroj následného finančného zisku.

Dvorní šašek

Mocenský zájem, šance oslabit svého konkurenta. V zádech je ale další hráč – Čína.

Pepa25

Nejen USA, ale v podstatě celý svět (kromě KLDR, Číny a Etriteje, které stojí za Ruskem, z toho Čína jen pokud je šance na tom vydělat). Nikdo nemá zájem o další rozšiřování ruského fašismu.

Ametyst

Musí se historie opakovat? https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnos­t/uvaha-musi-se-historie-opakovat.A220906_204­108_p_spolecnos­t_nef

led

Skúste si vyhľadať pojem „Zástupná válka“ a možno pochopíte, kto je hlavný aktér „vojny“ ( nepomýľte sa: „vojna“ nie je vojna" na Ukrajinskom bojisku.