paul1

Proč se tak vehementně odsuzují vakcíny proti covidu-19?

Dnes jsem zachytil ve vysílání ČT24 zmínku o tom, že vakcína mRNA je známá několik desetiletí. Něco o tom jsem našel na internetu (viz odkaz). Nechápu, proč je tolik dezinformací, které rozšiřují i zdá se rozumní lidé. Například dezinformace o tom, že je vše šité horkou jehlou, nebo že dojde k změně DNA atd. Je to vše o špatné infomovanosti a slabé kampani, či propagandě (či jak to nazvat) vládních orgánů ?

Doplňuji o nový poznatek:
Přece jen se dají najít nějaké oficiální informace z ministerstva, jen je problém je lehce najít:
https://korona­virus.mzcr.cz/de­zinformace-o-covid-19/

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/RNA_vaccine
http://www.szu­.cz/uploads/E­pidemiologie/Co­ronavirus/Ocko­vani/Zakladni_u­daje_o_mRNA_CO­VID_vakcine_web_fin_1­_.pdf

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože do toho kafrají málem i popeláři. Bohužel ani vědci sami se mezi sebou neshodnou., zřejmě používají různé metodiky. Tuším včera jsem četl. podle Britů klesá účinnost vakcíny od Pfizeru na delta mutaci na nějakých 60 % a něco, podle Izraelců na něco přes 80%. Aby se v tom prase vyznalo…

Další odpovědi
aliendrone

Asi takhle, moc nevím o tom, že by někdo brojil proti vakcínám jako takovým. Pokud ANO, je to zcestné. Jestli si někdo myslí, že mu vakcína pomůže, spánembohem ať se nechá očkovat. Mně do toho NIC není, je to čistě a výhradně dotyčného věc. Pro mě za mě ať se třeba naočkuje kyanidem, venkoncem i reálně zcela neúčinná vakcína BUDE mít (placebo) efekt, víme? A NÁSLEDKY svého rozhodnutí si ponesou přeci všichni, ať již ti očkovaní nebo ne. ;) :D

Zcela jiná věc je POVINNÉ (vynucené) očkování, zde jsem vehementně PROTI! A to ze STEJNÉHO důvodu viz výše. Ty asi moc nepracuješ se smluvami apod., kde se musí VELMI POZORNĚ ČÍST kdejaká kravina „pod čarou“, protože se často ukáže, že může být doslova KLÍČOVÁ. Radím ti, BUĎ OPATRNÝ, až za tebou přilezžou s „výhodnou nabídkou energeticého balíčku“ apod. svinstvy.

Takže malá ukázka „pozorného čtení“ z tvého odkazu MZCR. Hned PRVNÍ bod tvrdí, že „je dezinformace, že vakcína je nezdravá“, což následně podepírá „vysvětlením“, které je mimochodem PRAVDIVÉ (nenajdeš tam žádnou lež a dokonce ani polopravdu!)

A blbouni by ihned podepsali smlouvu na „výhodnou nabídku“, resp. v tomto případě jásali, že vakcína na Covid je bezpečná a protestovaná, protože MZ ČR „to vysvětlilo“ a ukázalo, že „vakcína je v pohodě“. BIG PROBLÉM je, že se ve vysvětlení NIKDE NEPÍŠE o tom, že se jedná o „vakcíny na Covid“, prostě jde jen o obecné tvrzení, že „vakcíny se dlouho a pečlive testují“ – což je pravda.

Už VIDÍŠ ten rozdíl? NIKDE ANI STOPA tvrzení o tom, že Covidvakcíny jsou bezpečně protestovány a dobře známe jejich potenciální dlouhodobé dopady. A třeba taková OPRAVDU dobrá vakcína (a důkladně prověřená), třeba na TBC mě OPRAVDU v souvislosti s Covidem nezajímá, protože na Covid se NEBUDU očkovat vakcínou proti TBC, víš? ;) :D :D

A samotný fakt, že se „nějaké vakcíny“ (třeba na TBC) dlouho a pečlivě testují mě NEZAJÍMÁ, zajímají mne Covid vakcíny a NIKDE není psáno, že zrovna právě ony JSOU dlohuhodobě a pečlivě protestovány. To proto, že kdyby to tam napsali, byla by to LEŽ JAKO VĚŽ!

Faktem je, že jako PRVNÍ vakcína (Moderna) bude dotestována (třetí fáze) v ŘÍJNU 2022, ostatní ještě později, tak PROTO to tam nemůžou napsat. K tomu ještě připočítej FAKT, že ani úplné testování nezaručuje, že odhalí všechny negativní účinky léku, již MNOHOKRÁT se stalo, že se na ně přišlo až při praktickém používání.

Takže se můžeš radovat z faktu, že ve „vysvětlení“ MZ ČR NELŽE, ale to neznamená, že „je vpořádku“. A tak bych klidně rozebral CELÝ ten blábol, ale nestojí mi to za námahu. Jak tvrdí přísloví „Každý svého štěstí strůjce“ a „Kdo chce kam, pomozme mu tam!“, no ne? ;) :D :D

BTW – že zrovna TY se tímhle zabýváš mě zaráží. Ve svém věku jsi JASNÝ kandidát na očkování, téměř za KAŽDOU CENU. Pokud vezmu statistiky covidúmrtí ve tvé věkové kategorii (hodně blízko 100%!!), tak tě rizika okamžitých následků (mizivý zlomek) nemusí zajímat a DLOUHODOBÉ účinky očkování UŽ VŮBEC NE! (Tím nechci říci, že bych ti nepřál usouložit se ve 130 letech xmrti po celodenní šichtě v lomu!) ;) :D :D

elkon

Protože mnoho slaboduchých věří raději nějakým hospodským kecům, než odborníkům.

Pepa25

Protože každý si vybere jen to, co se mu hodí. Příklad: Aktuálně: „Dva týdny po druhé dávce se covidem nakazilo jen šest setin procenta očkovaných“, Novinky: „Po dvou dávkách vakcíny se nakazilo 1800 lidí“
Oba články mluví o stejné zprávě, kdy byla zveřejněna oficiální statistika, že z 3,86 mil. očkovaných se nakazilo 4030 lidí, z toho 1800 bylo > 14 dnů po druhé dávce, tedy 0,06% …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Promiň, já se nevzdělávám v Aeronetě, či jak se to jmenuje. Ale číst neumíš, a nebo si vybereš jen to, co Ti pasuje. Takže musím použít ctrl/c:
„Dezinformace, lži, hoaxy a alternativní fakta o covid-19
Intenzivní a permanentní kampaň se vede proti vakcínám na covid-19, zejména vůči společnostem (Pfizer, Astra Zeneca a další), které vakcíny vyvíjejí.“
Takže v nadpisu a úvodu je řečeno vše, jen je třeba se na to kouknout a nevynechat ho. Takže vše je jen o covidu-19.
Ty si myslíš, že je jen jedna pravda a to je ta Tvoje. Moc si hraješ jen na svém písečku, ale zkus se porozhlédnout po světě. Ty si myslíš, že všechny vlády světa, všichni zdravotníci, infektologové a jiní odborníci (až na mizivé %) jsou nevzdělanci a lidé, kteří se nechají manipulovat?
Jo ještě jsem se podíval, co je ten Aeronet. Tak jsem ho objevil v seznamu desinfomačních webů,
uveřejnila ho Wikipedie a to je myslím seriozní web. Tady je odkaz:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_dezin­forma%C4%8Dn%C3­%ADch_a_prorus­k%C3%BDch_web%C5%AF.
No to je tedy spolek, kterému se zdaleka vyhnu. Možná, že sem tam mají i pravdivá zjištění, ale nestojí mi to za to, abych si mozek zaplácával kvůli pár nějakých zjištění takovými nesmysly. To je vše a už na tuto stranu asi více chodit nebudu, takovou žabomyší válku, co tady vedeme, to jen ztráta času. Nazdar! 😁 😁 😁
P.S.: Přce jen ještě malinký dodatek. Píšeš, že nejseš drzý. Já si myslím, že ano. Zase použiji ctrl/c:
„téměř za KAŽDOU CENU. Pokud vezmu statistiky covidúmrtí ve tvé věkové kategorii (hodně blízko 100%!!), tak tě rizika okamžitých následků (mizivý zlomek) nemusí zajímat a DLOUHODOBÉ účinky očkování UŽ VŮBEC NE! (Tím nechci říci, že bych ti nepřál usouložit se ve 130 letech xmrti po celodenní šichtě v lomu!) ;) :D :D“. Takže to je citát z Tvé odpovědi.
Takže co kecáš, že nejsi drzý. Ta zmínka o dlouhodobých účincích je mimo mísu a musím ti říct slovy klasika humoru Luďka Sobotu: „Máš hubu nevymáchanou a mohl by jsi si ji někdy vymáchat“. Das ist alles, hovgh.

aliendrone

paul1>>> No to už trochu přeháníš, ne? Fakt, že se „nevzděláváš v 'Aeronetu“ je sám o sobě alarmující. NEJDE přeci o to, že je to dezinformační web, ale o INFORMACE a jejich pravdivostní hodnotu, jak jsem psal, copak to nechápeš? Jenže TY dáváš přednost dezinformacím JEDNÉ strany, tedy „co napíše Aeronet“ je automaticky lež a to co napíší třeba „manipulatoři .cz“ (dezinformační a stejně prolhaný web, akorát na opačné straně barikády) je AUTOMATICKY PRAVDA. No, tak si tu svoji pravdu užij a raduj se z ní, dokud můžeš. :)

Jinak k tomu „Ty si myslíš, že všechny vlády světa, všichni zdravotníci, infektologové a jiní odborníci (až na mizivé %) jsou nevzdělanci a lidé, kteří se nechají manipulovat?“ snad ani není třeba nic dodávat. POKUD VŮBEC NIC NEVÍŠ, TAK NEDISKUTUJ! Nebo si alespoň prosvišti základy problematiky, abys měl relevantní obrázek, ne jen své choré mozkové výplody postavené na chatrných nožičkách tendenčních informací JEDNÉ strany.To, že vlády ustupují (a někdy i radikálně!) od hysterického počínání ti přirozeně UNIKLO, tudíž se NEDIVÍM tomu „všechny“. Abys měl o např. čem přemýšle, tak malý příkladt > https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/ko­ronavirus-je-jako-chripka-rozhodl-singapur-opousti-prisna-opatreni-40366028

A „mizivé procento“ těch odporujících odborníků se jeví TOBĚ. Fakt, že nedostávají mediální prostor ti o5 „přirozeně uniká“, když čerpáš jen ze zdrojů jedné strany. Tvá ukázka preciznosti zvažování hodnoty informace je EXEMPLÁRNÍ pro lidi, jako ty.

Co na tom, že Aeronet informoval jako první a PRAVDIVĚ o „kauze lithium“? To je fuk, je to dezinformační web, takže lže. Zato že tvé dezinformační weby po tom ( o5 přirozeně) ani nevzdechly a nebýt voleb (myslím), tak by se nějaká „kauza lithium“ vůbec nekonala a dávno by se těžilo a likvidovalo životní prostředí.

Znovu opakuji, že dělení webů na „dezinformační“ a „pravdivé“ je NESMYSL, protože VŠECHNY jsou dezinformační a všechny manipulují s veřejným míněním. je to jen otázkou míry a sofistikovanosti podání a především strany, „za kterou kopají“. Včetně těch tvých „pravdivých informačních“, ale je očividné, že je to nad tvé chápání, když jsi to dosud nepochopil.

Nebo k tvému ""Dezinformace, lži, hoaxy a alternativní fakta o covid-19
Intenzivní a permanentní kampaň se vede proti vakcínám na covid-19, zejména vůči společnostem (Pfizer, Astra Zeneca a další), které vakcíny vyvíjejí.„, čímž je PODLE TEBE "řečeno vše“. Hmm, A CO JAKO? CO to dokazuje?
Také umím napsat „Tahle zelená krychlička je červená kulička“ a TÍM JE ŘEČENO VŠE.

Eh, byly doby, kdy prezident USA řekl, že meteorologický bezpilotní letoun zabloudil hluboko do vzdušného prostoru SSSR a TÍM BYLO ŘEČENO VŠE. Jenže netušil, že vyčůraný Nikita se nezmínil, že mají ve vazbě pilota Powerse, který vše vyžvanil. Jiný americký prezident tvrdil, že má nezpochybnitelné důkazy o tom, že Saddám vyvíjí atomové zbraně a tím „bylo řečeno vše“. No a nakonec se ukázalo, že LHAL JAKO KDYŽ TISKNE!

Takže JINAK, asi jsi příliš mladý, abys to pamatoval anebo příliš nezkušený, abys z toho vyvodil nějaký závěr, kupříkladu takový, že když někdo „něco tvrdí“, tak to nemusí být pravda. Fakt, že (jen podle tebe!) „mizivé procento“ odborníků a to i špičkových tvrdí něco jiného, než „oficiální kurs“ ignoruješ. No prosím, zvolil sis VĚŘIT a zavrhl přemýšlet, tvoje volba! Ovšem NEDIV SE, když začneš plácat oficiálně prezentované pohádky, že se někdo ozve.

BTW – kdyby zase všechna tvá „pravdivá média“ začala mektat a doporučovat EL. PŔÍMOTOPY (protože elektřina NA TUTY bude nejlevnější způsob vytápění, jako tomu bylo v devadesátých letech), tak bez prodlení vyhoď kotel či jakékoliv jiné topidlo a nainstaluj je! VĚŘ, že tomu tak bude. :D :D :D

No URČITĚ to bude pravda, když to „budou psát všichni“, podobně jako tenkrát. A nezapomeň, že všichni ti, co tenkrát uvěřili a parádně si naběhli jsou jen „dezinformační iluzí a kryptokonspirací“, stejně tak jako když např. všechna média unisono ujištovala, že netřeba se ničeho bát (v roce 2007/8, jde přece pouze o „vnitřní a výhradně bankovní problém emeriky“ a žádná hospodářská krize NEPŘIPADÁ V ÚVAHU) atd. atd. Přidal bych i adresu na Ježíška, kdybych mohl, mám silný dojem, že TOBĚ by se šikla. ;) :)

Mohl bych pokračovat dál a dál (např. „Wikipedie je seriózní web“ – tak to si přečti JAK prezentuje historii 20. století a porovnej s tím, co si pamatuješ, POKUD si to pamatuješ)

Jinak jsem ti 1) vysvětlil jak jsem myslel ty narážky a jasně napsal, že NEŠLO o dehonestující úmysl, 2) i PŘESTO jsem se i pro jistotu OMLUVIL (ale nyní se nedivím, že ti to uniklo), jenže když ti ani to nestačí, co nadělám. Takže NYNÍ pokud se ti zdá, že je můj příspěvek v některých pasážích dehonestující, tak ANO, a JE to úmysl! :D :D :D

paul1

ještě něco pro „aliedrone“:
zkus si přečíst toto (ale pozorně):
„U registrovaných léčivých přípravků je zaručena jejich bezpečnost, účinnost a farmaceutická jakost“.
Tak to je citace z bodu 1, kde, jak píšeš, že to tam není a přesto, že jsi ji "pozorně četl, tak jsi se nějak netrefil. Co jsi měl ve škole ze čtení?

aliendrone

paul1>>> Hmm, můžu se začít smát? ;) :D :D
Tak jo, číst umím. Ale fakticky NWM jak už ti to mám vysvětlit. Víš, ono NEJDE jen o to „přečíst“, ale především o to POCHOPIT VÝZNAM napsaného, víš? Už jsem to zmínil, že je NUTNÉ přemýšlet, ale jak vidím, marná snaha. :(

Mám sice SILNÉ svrbění tě v tom nechat vykoupat a počkat si, zda-li na to přijdeš sám (a usilovně se během čekání posmívat), nicméně ona to není v konečném důsledku žádná legrace a venkoncem přeci jen jsi starší, než třeba Kepler a maminka mi vždycky říkala, že vůči starším mám být zdvořilý. Nebo tak něco, to víš ani já už nejsem mladík a skleróza je svině. ;) :) (A pro jistotu dodávám, NENÍ to myšleno nijak dehonestujícím způsobem ta narážka na tvůj věk!)

Tudíž to rozeberu, tu tebou citovanou, v uvozovkách uvedenou připomínku, která tak hezky slibuje „bezpečnost“.

  1. V JAKÉM ROZSAHU je ta „bezpečnost zaručena“? Najdeš to tam?
  2. Protože není ukončeno testování vakcín (a ještě více jak ROK NEBUDE!), je JISTÉ, že všechny přípravky MUSELY dostat nějakou VYJÍMKU při registraci oproti běžnému registračnímu postupu. Víš PŘESNĚ za jakých podmínek byla registrace udělena? (Doporučuji ti v tomto směru zapátrat, především o vyvázání se z odpovědnosti výrobců za dlouhodobé účinky vakcíny a její „jakobypřevzetí“ (v reálu NEPŘEVZETÍ Unií.) Reálná právní situace je totiž taková, že "POKUD SE NĚCO POTENTO, tak NIKDO ZA NIC NEMŮŽE! ;) :D :D

Pokud je tou proklamovanou „bezpečností“ myšleno např. to, že mi po aplikaci vakcíny okamžitě neexploduje hlava silou 10kt TNT a jinak NIC dalšího, tak pěkně děkuji za takovou bezpečnost. :(

Také dokážu napsat, že „pití kyseliny chlorovodíkové je bezpečné“ (venkoncem máš ji v žaludku přirozeně) a BUDU MÍT PRAVDU, pokud mám na mysli její 0,000001molární roztok. No a jestli z mého tvrzení, že „pití kyseliny chlorovodíkové je bezpečné“ někdo usoudí, že může v pohodě vysrknout půllitr téže kyseliny koncentrované, tak to přeci NENÍ můj problém, ale JEHO, no ne? ;) :D :D

Takže se mi PLS nesnaž namluvit nic o „prokazatelné bezpečnosti vakcíny“, protože OPĚT s vyjímkou bezcenných „obecných keců“ tam o ní NIC NENÍ, víš? ;) :)
Zkusím to tedy JEŠTĚ JEDNOU > POUŽÍVAT VLASTNÍ ROZUM, nestačí jen „žrát po kliech“ naservírované umně napsané žvásty. :) ;)

paul1

pro: aliendrone
Tak jsem zpátky, měl jsem jen pauzu na oběd a dal si „dvacet“.
Já netvrdím, že materiál z Ministerstva zdravotnictví je dokonalý, psal jsem jen, že konečně jsem našel nějaký materiál s informacemi z Ministerstva zdravotnictví ČR. Jistě není dokonalý, jako všechny materiály, má svoje chyby, jako vše (i my). Ale v porovnání s dezinformačními weby https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_dezin­forma%C4%8Dn%C3­%ADch_a_prorus­k%C3%BDch_web%C5%AF
jednoznaně v serioznosti vyhrává. Jen je škoda, že ten dokonalejší (podle mne) materiál z MZČR jsem našel až po delším hledání, kdežto na ty weby, které šíří lži a zavádějící informace narazíš kdekoli a kdykoli, nebo i na citace z nich. To se přímo plete pod nohami.
Tak asi všechno a polepši se 😁

paul1

k „Aliedrone“:
Zatím odpovím na poslední odstavec, kde je otázka na mne. A proč bych se tím neměl zabývat?

  1. rozčilují mne různí antivaxeří, dezinformátoři a další manipulátoři, kteří to asi dělají za peníze.

    Mám takové poznatky, či spíše důvodné podezření. Je v tom hodně politiky.

  2. Jsem zaočkovaný už dávněji, i manželka, i dcera a syn. Ale mám další příbuzné a známé, kteří se

    o to nezajímají, nebo nemají možnost s k informacím dostat, takže se víceméně o problematiku

    zajímám i na žádost některých .

  3. Trošku, nebo spíš hodně mi vadí Tvé narážky na věk. Mladíku hodně mých známých už odešlo z

    tohoto světa a byli poměrně mladí, tak nebuď tak povýšenecký. Nevíš dne, ani hodiny.

aliendrone

paul1>>> Mrzí mne, jestli má odpověď jako první v tobě evokuje „narážky na věk“, bo to v žádném případě NEBYL můj úmysl (v nějakém dehonestujícím smyslu). Jen jsem chtěl poukázat na to, že ve tvé věkové kategorii je volba SNADNÁ a JASNÁ (nechat se očkovat). No, pro každý případ (je možné, že mi něco uniká) se omlouvám.

Jinak ovšem zásadně NECHÁPEŠ současnou mediální praxi. Tvé dělení médií na „dezinformační“ (a z toho plyne, že „ta ostatní jsou PRAVDIVÁ“) je NAPROSTO mimo mísu. Proč? Protože VŠECHNA (včetně Wikipedie!) média jsou dezinformační, záleží jen na míře manuipulace a PŘEDEVŠÍM na tom, „za kterou stranu barikády kopou“, víš? ;)

Kde byla ta tvá „pravdivá média“ třeba ohledně „kauzy lithium“? Kdyby to nerozmázl Aeronet (a navíc nebyly volby!), NIKDO by po tom ani neštěkl, o čemž (o prvenství Aeronetu v tomto ohledu) ještě DONEDÁVNA (cca 6měsíců z5) informovala i Wikipedie a DNES o tam o tom nenajdeš ani zmínku. :(

Protivníkem známého Aeronetu, ale z druhé strany barikády je kupříkladu celkem známý nezinformační web manipulátoři. cz a VŽDY mě dojímají ti „pravdu milující
realisté“, kteří se na něj dovolávají (již MNOHOKRÁT byl přistižen při manipulacích i vyložených lžích!), čímž chci říci, že především při čerpání informací MUSÍŠ používat ROZUM a dnes již téměř zapomenuté umění „číst mezi řádky“ (a to bys zrovna ty coby pamětník MĚL ovládat). :)

Tvoje chyba (podobně jako u mnohých dalších) je v tom, že ty ses rozhodl VĚŘIT JEDNÉ straně barikády, to je celé. Jasně, vždyť ti, kteří tvrdí, že vakcínou do sebe dostaneš nanoboty a tím pádem se staneš otrokem Billa Gatese prostě MUSÍ být idioti, to je přeci zřejmé. A vůbec nebereš v potaz fakt, že právě TAKOVÉ (i průměrnému blbci jasné) hovadiny nešíří ODPŮRCI, nýbrž KÝVAČI za účelem „odrovnání nepřátelského tábora“.

Tudíž tvá starost ohledně mé „nápravy“ je zbytečná, já prostě ODMÍTÁM nepoužívat vlastní rozum (v životní praxi se mi to NESČETNĚKRÁT OSVĚDČILO!) a místo toho véceméně bez rozmyslu žrát cizí ÚČELOVÉ CINTY po tunách, to je celé. A tobě RADÍM TO SAMÉ. Co ale uděláš a jak k tomu budeš přistupovat je PŘIROZENĚ TVOJE VĚC, tak drzý, abych ti něco nutil NEJSEM. ;) :D :D

Ametyst

Elkon: Kterým odborníkům? Vždyť i ti jsou rozdělování na dva druhy: na věrné kývaly a na nebojácné s odlišným názorem. Ti první jsou miláčkové masmedií, ty druhé tam nikdo nepozve. Musíme hledat zdroje informací a udělat si vlastní názor.