Vitek04

Proč se Romové bojí psů?

Většina romů se bojí psů, proč? Kamarád cikán byl na návštěvě a celou dobu se klepal z našeho psa, měl od něj odstup 5 metrů, při tom náš pes je hodný.

Odpovědi
Kelt

Nevím, v romštině je pes rikono a to znamená také zlý . Možná je to nějak historicky podmíněno. Ale mrtvého psa dovedou připravit a je to prý pochoutka.

Schluker

Genetikou to nebude, tak asi kolektivni zkusenosti… pes se nepta na barvu kuze, trha nepritele bez rozdilu. A majetkova kriminalita je v Cikanske mensine notne rozdirena kratochvile.

Nassin

Není to spíše obráceně?

Speed77

Nebojí, ale občas je někteří jedí. Mají i psí zabíjačky.

marci1

Odpověď „anonyma“: U nás se vždycky tvrdilo, že z dob, kdy cikáni kradli slepice a koně, které hlídali psi. Mají to za ty generace zakódované a strach a respekt ke psům v nich zůstal dodnes. 🙂

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-romove-boji-psu

Drap

V jakékoli populaci je vždy několik jedinců, kteří se bojí psů, aniž by byl k tomu nějaký důvod. Nelze však zevšeobecňovat. Někteří cikáni i cvičí psy.

ten který je

To nebude tak.Pamatuji si ještě jednu oblast v Kladně,kde se po ulicích proháněli zdivočelí psi spolu s malými cikáňaty.Bylo to v polovině osmdesátých let a dost nebezpečné tam vstupovat.

da ny

Všimla jsem si, že po nich často psi „jdou“ (i plemena, která tady nebyla v době kdy kradli slepice aj. a nesměli do vesnic) a štěkají :D
Možná jim nevoní to jejich pižmo, nebo se jich psi bojí a proto „útočí“,
brání páníčka. ;)

elkon

A kamarád cikán neumí česky, že jsi se jej nezeptal?

jáára

Protože je žerou. Kolikrát ti naši pejsci strach cikánů využili a pěkně je prohnali.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.