Proč se říká soukenickému řízku"soukenický řízek"?

Že ho do sebe mám nasoukat?Vím z čeho se dělá,ale je mi záhadou,proč je tak nazýván.Nějak tomu nerozumím,
Poradíte?Díky.

Nejlepší odpověď
annas

U pokrmů to bývá často, že se původ nedovíme.

Může jít o reklamní trik restauratérrů, kteří chtěli přilákat hosty na řízek a ušetřit. Bůček je levnější než „pravé“ maso na vídeňský řízek.

Mohl vznikl někde v jižních Čechách, kde sídlilo a pracovalo hodně soukeníků.

Třeba mohl vznikout v Soukenici v hospodě blízko Mezilesí u polských hranic, kde hosté dostali na cestu řízek..

Nebo že mleté maso je kroucené jako nitě a „ská se“ = spojuje se dohromady jako soukeníkovo sukno.

Jde o moje úvahy, mohlo to být jinak.

Další odpovědi
Emefej

V názvech pokrmů nehledej logiku. Např. španělský ptáček nemá nic společného se Španělskem ani s ptáky.