Frogman

Proč se provádí sčítání lidu, když je každý evidován tady v ČR na úřadě podle RČ a čísla OP?

Nejlepší odpověď
Drap

Při sčítání lidu se nepočítá pouze počet obyvatel, ale shromažďuje se celá řada dalších údajů.

Další odpovědi
Kepler

Asi každý obyvatel evidovaný není. Ale podle mého mínění tzv. sčítání lidu je jen sociální průzkum veškerého obyvatelstva v největším vzorku obyvatel, jaký je možný. Takové ty ostatní agentury oslovují jen okolo 1000 lidí, takže jsou jenom pro srandu. Ale živí se dobře.

led

Sčítanie ľudu je len oficiálny názov sociálnoekono­mického zberu informácií o stave a názoroch obyvateľstva, ktorý sa robí v priemere raz za 10 rokov, nie na malej vzorke, ale prakticky všetkých občanov štátu v teoretickej anonymite (aj keď možno minimálne 1% opýtaných tento prieskum neuskutoční). Na základe týchto informácií a ďalších informácií z vedy, technikých, a prírodovedných oblastí a spoločenských vied sa vytvárajú vyhodnotenia a predpoklady vývoja ľudstva a spoločnosti štátu a v celosvetovom merítku.

marci1

Některé státy již dnes sčítání neprovádí a údaje získávají z registrů (obyvatelstva, matrik, katastru nemovitostí, plátců daní, ekonomických subjektů, nezaměstnaných, plátců sociálního pojištění či důchodců), například severské státy, Nizozemsko, Rakousko či Slovinsko. 🙂
Wiki:Sčítání lidu

Kryšpín

Až budou čipy nebude zapotřebí sčítat