hard work

Proč se pořád řeší kolonizace Marsu?

Když přitom Měsíc je mnohem blíže. Na Mars by se letělo několik let, Měsíc je „za rohem“, navíc na Měsíci nehrozí prašné bouře a jiné nebezpečí, která na Marsu existují. Na Mars se mělo letět podle původních odhadů už v roce 2020 a pořád se to oddaluje. Nejsou to přehnané ambice a nezapomnělo se na Měsíc?

Odpovědi
Disraeli

Věřmi, tolik se to zase neřeší (to si jen lidi myslí).
Za aktuálních podmínek (KROMĚ vzdálenosti) je k obydlení rozhodně lepší a celkově vhodnější Mars. Myslím životní podmínky. ALE než začneme s osídlováním cizích planet, tak to bude jedno, to už budeme moci osídlit Měsíc, Mars, měsíce Saturnu a Jupiteru, možná i Venuši a Merkur (vzhledem k teplotám asi ne – ale nic není nemožné) a další. Podstatné je, že to už nebude záležet na původních životních podmínkách, ale na tom, že už je budeme umět vytvořit a upravit – díky technologiím a znalostím, zřejmě ani ne nějak časově vzdáleným.

DNES, teď je ale uvažování o osídlení Měsíce stejně zbytené (tedy vlastně ještě zbytečnější – vzhledem k možnostem a podmínkám), než kolonizování Marsu.

hard work

Disrael: No řeší se to dost podle mě, ale samozřejmě v té těch vědeckým kruzích, ne mezi obyčejnými lidmi. Třeba v televizi běží na toto téma hodně nových dokumentů a stále přibývají nebo lidi jako Elon Musk tomu taky přidávají.