jsemzvedavy

Proč se Olympiáda 2021 jmenuje Tokyo 2020?

Dámy, ale i pánové, prosím odpověď.

Nejlepší odpověď
marci1

Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. olympiády (japonsky 第三十二回オリンピック競技大会), se konají v japonském Tokiu. Slavnostní zahájení proběhlo 23. července 2021, zakončení se uskuteční 8. srpna 2021. Původně bylo slavnostní zahájení plánováno na 24. červenec 2020 a zakončení na 9. srpen 2020. Kvůli probíhající pandemii koronaviru se v březnu 2020 japonský předseda vlády dohodl s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru, že se letní hry přesunou na rok 2021.[1][2] Přestože se konají v roce 2021, podržely si v názvu rok „2020“ z marketingových důvodů a obchodní značky.[3] Je to poprvé, co byly olympijské hry odloženy, nikoli zrušeny.[4] 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Letn%C3%AD_o­lympijsk%C3%A9_hry­_2020

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.