Kepler

Proč se neustále bourají nadjezdy v rámci rekonstrukce D1?

Přece nemohou být tak staré a ve špatném stavu. Nebo ano?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a nejen na D1 >>> aby se 1) opravily=vyměnily mosty
a 2) aby se zvětšil rozpon pilířů (aby se tam vešlo více pruhů v budoucnu) …
… proto se tyto dva důvody spojily a namísto rekonstrukce starých mostů se rovnou postaví nový, s větším rozponem …

Další odpovědi
klumprt

Myslím, že někeré jsou zbytečné, některé jsou v havarijním stavu a některé jsou na místech, kde je v plánu dálnici rozšířit. Což je asi po celé délce.

dudu

Hlavním důvodem je rozšíření dálnice o celkem 150 cm. Návrh vybudovat třetí pruh bohužel neprošel.

hapiky

Já si myslím, že to neumí postavit tak, aby to něco vydrželo!

Drap

Mají už něco za sebou a v těchto případech je rychlejší a levnější zbořit a postavit nový

Klaproth

Mají malé rozpětí, rozšiřovaná dálnice se pod ně nevejde.