Lukas27

Proč se nesmí pít na MS v Kataru pivo na stadionu?

Odpovědi
elkon

Citace: „V Kataru je alkohol prakticky zakázaný, respektive extrémně regulovaný. K mání je pouze pro cizince v hotelech a vybraných lokalitách za vysoké ceny a jeho konzumace na veřejnosti je trestná“.

marci1

Jak píše „elkon“. Jedná se o Arabskou monarchii Katar, kde žije cca 93% muslimů (zákaz alkoholu).
V převážně muslimském Kataru to před Problémy fanoušků na MS v Kataru. vypadalo s FIFA (Mezinárodní federace fotbalových asociací) na rozumnou domluvu. Pivo se původně mělo prodávat u osmi stadionů ve vyhrazených prostorech pro fanoušky s platnou vstupenkou.
Vše ale nakonec hostitelská země těsně před šampionátem změnila. Žádné pivo v okolí stadionu nebude, v Kataru je totiž konzumace alkoholu na veřejnosti přísně zakázána. FIFA poté potvrdila, že se na stadionech bude prodávat nealkoholické pivo (1 pivo nealko za 500 Kč). A mají to! 🙂
https://prazsky­.denik.cz/ms-fotbal/polsko-saudska-arabie-zakaz-alkoholu-pivo-katar-islam-fifa.html

Filip84

Protože Stát Qatar je absolutní monarchie, a protože legitimita moci Ochránce věřících je z theorie boží vůle, která je, zde konkrétně, musulmanská. a protože Muhammad napsal do Koránu, že věřící nebudou pít zkvašeninu, je poddaným Vládce věřících zakázáno pít zkvašeninu.

A protože Ty tam jsi host, tak taky nebudeš pít zkvašeninu. Pokud bys pil zkvašeninu, budeš tím, de facto, dávat najevo zpochybňování legitimity vlády, no a proto jsou za to, na naše poměry, v těch musulmanských státech drakonické tresty.