Avatar uživatele
rudolf.th

Proč se nesmí jezdit přímo?

Na úseku, který znázorňují obrázky ze smeru jednotlivých ulic, je vyznačen „ostrůvek“ (na obrázku označen červeným otazníkem), kam vozidlá nemohou „vstoupit“. Mojí otázka je, proč nelze jezdit rovně, k čemu slouží ten ostrůvek, který se musí objíždět? Usnadní to snad nejak průchod križovatkou? Já bych to neřekl. Ten ostrůvek tam totiž původne nebyl, vyznačili to teprve nedávno.
Další obrázky: https://imgur­.com/a/i3yjLeQ

Zajímavá 0 před 847 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Kdyby řidiči dodržovali předpisy, tak podobné úpravy nebudou potřeba. Pokud je někde značka snižující rychlost a nikdo to nedodržuje, nebo zde řidiči jezdí bezohledně, tak se nakonec objeví různé retardery a pod. Je to tedy výsledek chování řidičů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Možná zpomalení vozidel a možná další upozornění, že je to křižovatka a že to nelze jen tak profrčet rovně… Upozornění i pro ty protijedoucí zprava. A i úprava tvaru. Už jsem viděl docela dost křižovatek docela „rozblemcaných“ do všech směrů a pak člověk ani neví, kde má zastavit, pokud dává přednost. Oficiálně pokud není jinak značeno je křižovatka území od kolmice ke krajnici, kde se ta krajnice začíná stáčet. Ale už jsem viděl křižovatku, kde je hlavní, z jedné strany jedna vedlejší, z druhé strany 3 vedlejší a mezi nima prostoru, že by to vydalo na parkoviště pro 5 autobusů. A teď najeď z vedlejší tak abys viděl na hlavní a přitom ještě dával přednost těm co jsou na vedlejších více vpravo. Omezení plochy křižovatky a vytvarování je více než žádoucí.

Teď mně napadlo… představ si auto jedoucí z té pravé silnice, chce jet k Tobě. Druhé z levé silnice, zatočí doleva. když ten první najede rovně a tak daleko, aby viděl do levé ulice, už bude dvojce blokovat dráhu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Řidičům se přece nic neusnadňuje. Naopak se pro ně množí různé nástrahy, aby zpomalili. Vidím, že když se budou muset vyhýbat cyklistovi na 1,5 metru, v obou směrech tady může dojít k zajímavým kolizím. Ten ostrůvek nejspíš slouží ke zpomalení přijíždějících vozidel, protože za ostrůvkem je povolená třicítka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Ametyst má pravdu já dodám zpomalovací pruh jako na závodech aby mistři a piloti českých silnic a dálnic tam nemohli závodit je pravděpodobné že to seniorům nevadí.

Nový příspěvek