Hufnágl

Proč se mi mění IP adresy v mobilu?

Pokud si dám do vyhledávače „moje ip“ přes data(když zapnu a vypnu data), tak se adresy mění, . Je to normální? U wifi je IP stejná, pokud ji zapnu doma.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože jsou ti automaticky přidělovány DHCP serverem při připojení. Po odpojení je stávající adresa volná a lze ji poskytnout někomu jínému. U wifi ti také může být přidělována automaticky, lze to obejít v nastavení, aby konkrétnímu zařízení byla přidělována určitá dresa, popřípadě rozsah adres. Zpravidla router přiděluje v daném rozsahu adresy od nejnižší.

Další odpovědi
Arne1

A proč by se neměla měnit? IP adresa záleží na libovůli zařízení které ji přiděluje. Součástí parametrů je i časový limit kdy se klientské zařízení má znovu zeptat.