Edison

Proč se křídlovce říká křídlovka?

Má to snad něco společného s křídly?

Nejlepší odpověď
marci1

Český název je překlad německého Flügelhorn, doslova křídlový roh. Jedno z vysvětlení původu slova je, že se dříve tímto nástrojem do boje svolávala křídla armády.[1] Další možné vysvětlení vychází z toho, že křídlovku dříve používali lovci dávající zvukové signály svým kolegům na křídlech lovecké skupiny. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/K%C5%99%C3%AD­dlovka

Další odpovědi
isteron

Podľa tvaru, podobá sa krídlu husi.

Edison

Takže to má něco společného s křídly, leč nikoli s křídly létající fauny…