BEAES

Romance pro křídlovku, co to je ta křídlovka a čeho je symbolem?

Kdo napsal tuhle poemu? Uběhlo 40.let od jeho úmrtí.

Nejlepší odpověď
annas

Křídlovka je žesťový nástroj příbuzný trubce.

Básnická lyrickoepická skladba je vrcholným dílem Františka Hrubína.
Melodie Herkulových lázní, kterou hraje na křídlovku Viktor, vrací hrdiny do minulosti, setkání s Františkem po třiceti let. Oba milovali jednu dívku od kolotoče Terinu.
Terina však již zemřela.

Křídlovka je symbolem lásky i smrti, neboť Viktor na ni hrál nejen na svatbách, ale i na pohřbech.

František má autobiografické rysy. Romance byla zfilmovaná, v hlavní roli Jaromír Hanzlík.
Podrobnosti o tom, jak se František staral o svého dědečka,setkání s Terynou čekání na její návrat atd. se dovíte z
Doplňuji:
Oprava-s Terinou,čekání na její návrat,se dovíte …

Zdroj: http://www.hu­nunpa.cz/modu­les/news/arti­cle.php?story­id=1128

Další odpovědi
poa.li

Křídlovka je vlastně něco jako trumpeta, ale o něco jednodužší.

arygnoc

operu Romance pro křídlovku zložil Miloš Vacek (1928 – 1999), český sbormistr, skladatel a dirigent.