Reganois

Proč se dneska netočí/nehraje kvalitní společenská satira, která by pobavila a zároveň otevřela divákovi oči?

Témata

  • přehnaná korektnost (bláznivé, absurdní návrhy, trendy)
  • neschopnost politiků
  • žabomyší války ve společnosti
  • narcisové v politice…

Kdysi jsem sledoval nějaké satirické pořady, ale dneska to stojí dost za bačkoru.

Odpovědi
Nassin

Jo, takový pan Šimek, ten to uměl. Škoda, že skonal.

elkon

Protože televize mají bujný aparát (zvlášť ta veřejnoprávní) a nemají pak peníze na nic. Podívejte se třeba na Barrandov, má mraky kanálů, ale nemá peníze na pořady, tak reprízuje stále dokola to samé (té podivné strategii nerozumím). A reklamy se stále prodlužují, peníze se sypou, ale nestačí to. prostě televizní hospodaření „pod psa“. O té veřejnoprávní ani nemá cenu mluvit.

led

Pustite si tlačovku alebo „okrúhly stôl“ je to lacnejšie, než nakrútiť spoločenskú satiru, ktorá by pobavila a zároveň divákovi otvorila oči umeleckou formou. A máte to aj seriál na 4 roky. A Potom prichádzajú ďalšie epizódy s mierne obmenenými postavami hlavných hrdinov. Je to skutočne nekonečný príbeh…
Pritom neznámy hlavný hrdina, občan, spred plátna, obrazovky „se diví a čumí…“ Napriek tomu ako komparz spolupracuje s režisérom a jeho tvorčím štábom pri nakrúcaní ďalších epizód tohto seriálu znova a znova bez nároku na honorár.

hapiky

Mám pocit, že televize už jde spíše politikům na ruku, než aby si něj nějakým pořadem posvítila.
Ono také záleží na tom, na které politiky a strany by si televize posvítila.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.