radtoman90

Proč se dělíme na leváky a praváky?

Jen zhruba každý desátý člověk na planetě je levák. Tyto lidi nikdy nedonutíte používat pravou ruku jako jejich hlavní… Divné není jen leváctví, ale i to, že jedna z rukou je většinou „silnější“. Většina zvířat je obouruká, tak proč ne my?

Odpovědi
Kelt

A jak bys to chtěl dělit? Píšeme jednou rukou, odrážíme se určitou nohou a pod. Já jsem pravák, ale přihrával jsem pravou, ale levou jsem kopal. Na kole jsem se držel spíše levou rukou než pravou atd. Myslel jsem si, že arabština a hebrejština se píše lépe levákům, ale je to v hlavě, a jsou případy, kdy lidé používali i druhou ruku.

Dochy

Většina zvířat nepoužívá ruce (pracky, tlapky apod.) k tak specifickým činnostem jako lidé. Dále lidé většinou ta zvířata zas tak moc nepozorují, aby si toho všimli. Tady je třeba něco o koních:
https://www.e­quichannel.cz/ko­ne-pravaci-kone-levaci

paul1

No já jsem od přirození levák, bohužel mne v 1.třídě začali předělávat na praváka a já začal koktat. Teď jsem obouruký, chválabohu nekoktám a mohu např. psát jak pravou, tak levou, dokonce levou i zrcadlově. Sílu v rukách mám myslím rovnoměrně rozloženou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.